czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 7 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1921

Wybory do Europarlamentu

114 kandydatów startuje w naszym regionie w niedzielnych wyborach. Wszyscy mają jeden cel - znaleźć się w Parlamencie Europejskim i decydować o wspólnym prawodawstwie UE. A miejsc w całym kraju jest tylko 50.

W województwie śląskim, które funkcjonuje jako okręg wyborczy, zarejestrowano 12 list wyborczych. Są to komitety: Unii Polityki Realnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Samoobrony, Polskiej Partii Pracy, Libertas, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy, Centrolewicy, Prawicy RP, Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Wyborców "Kocham Polskę" oraz Naprzód Polsko - Piast.

Lista kandydatów:

Komitet Wyborczy Unia Polityki Realnej:

Lista Poz Nazwisko i imiona Komitet wyborczy
1 1 SŁAWSKI Sławomir Michał
1 2 BALBOUS Zafer Konrad
1 3 KOSIBA Wojciech Ryszard
1 4 SYNOWIEC Jarosław Ryszard
1 5 OZIORO Marek Sylwian
1 6 OKARMA Jan Józef
1 7 DOMAGAŁA Marta Krzysztofa
1 8 BIAŁY Dawid Krzysztof
1 9 KACZYŃSKI Robert Józef
1 10 BRZEZINA Tomasz Bogdan

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
2 1 MOSZYŃSKI Janusz Leonard
2 2 ORMANIEC Marian
2 3 PIOTROWSKI Leszek
2 4 SERAFIN Władysław
2 5 MACHULSKA Cecylia
2 6 GMITRUK Stanisław
2 7 BARAŃSKA Bogumiła
2 8 LEWANDOWSKI Piotr Tadeusz
2 9 GRUSZKA Marek Aleksander
2 10 STANIA Andrzej

Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
3 1 JĘDRUCH Józef Bronisław
3 2 WŁUDARCZYK Barbara Janina
3 3 WYSOCKA Krystyna Teresa
3 4 BRZESKI Kryspin Medard
3 5 BŁOCH Maria
3 6 GÓRNIAK Alfred
3 7 KANIECKI Bogusław Józef
3 8 CIMOSZKO Maria Grażyna
3 9 GAJDA Damian Sebastian
3 10 KORBASIEWICZ Mirosław Adam

Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy
4 1 ZIĘTEK Bogusław Zbigniew
4 2 FORNALCZYK Kalina Barbara
4 3 SKUPIN Przemysław
4 4 JEZUSEK Alina Anna
4 5 ZDÓNEK Zbigniew Arkadiusz
4 6 PIECHACZEK Joanna Ewa
4 7 ŚLIPKO Andrzej
4 8 GARBULIŃSKA Żaneta
4 9 KONIECZNA Jolanta Izabela
4 10 GAŁĄZKA Rafał Wojciech

Komitet Wyborczy Libertas
5 1 ŚLUSARCZYK Piotr Jan
5 2 ZAJĄC Henryk
5 3 SOSNOWSKI Antoni
5 4 GRZESIK Andrzej Marek
5 5 ŻELAZNY Krystian Zbigniew
5 6 POLLAK Rajmund Henryk
5 7 DOBRAKOWSKI Longin Jerzy
5 8 SŁAWOMIRSKI Radosław Paweł

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
6 1 MARKOWSKI Jerzy
6 2 GIEREK Adam
6 3 NOWAK Wojciech
6 4 CZAJKOWSKI Waldemar Kazimierz
6 5 OLSZOK Ewa Grażyna
6 6 TRZASKALIK Arkadiusz
6 7 BIELAWSKI Andrzej Kazimierz
6 8 BIESOK Grzegorz Tomasz
6 9 NIEDZIELA Tomasz Damian
6 10 SZYMAŃSKA Katarzyna Urszula

Koalicyjny Komitet Wyborczy Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica (PD+SDPL+Zieloni 2004)
7 1 GRABOWSKA Genowefa
7 2 PASTERNAK Agnieszka Edyta
7 3 PACA Monika Maria
7 4 CHMIEL Wojciech
7 5 KULESZA Zenon Bogusław
7 6 BANOT Aleksandra Ewa
7 7 BORS Jacek Grzegorz
7 8 MACIEJEWSKI Michał Andrzej
7 9 KOŁODZIEJCZYK Adrian Paweł
7 10 KROWIAK Andrzej

Komitet Wyborczy Prawica Rzeczypospolitej
8 1 SANOCKI Janusz Antoni
8 2 MOTYKA Władysław
8 3 NIENARTOWICZ Grzegorz
8 4 KRZYSZTOŃ Gabriel
8 5 GADZICKI Józef
8 6 LACH Grzegorz
8 7 CANIBOŁ Andrzej Franciszek
8 8 WNĘTRZAK Grzegorz Piotr
8 9 ŚWIERC Krystian Franciszek
8 10 FRĄCZEK Joanna Ludwika

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
9 1 BUZEK Jerzy Karol
9 2 OLBRYCHT Jan Marian
9 3 HANDZLIK Małgorzata Maria
9 4 MATUSIEWICZ Adam Marek
9 5 PANKIEWICZ Kazimierz Józef
9 6 GAJEWSKA Aleksandra Joanna
9 7 RACZYŃSKA Grażyna
9 8 ŁABAJ Rafał
9 9 MARCINKIEWICZ Bogdan Kazimierz
9 10 FURTAK Marta Ewa

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
10 1 MIGALSKI Marek Henryk
10 2 SEWERYŃSKI Michał
10 3 KLOC Izabela Helena
10 4 PIECHA Bolesław Grzegorz
10 5 KORFANTY Bronisław Jan
10 6 WARZOCHA Artur Ryszard
10 7 ŚLASKI Krzysztof Szymon
10 8 RUDNICKA Jadwiga Julia
10 9 WŁODEK Wiesław
10 10 FALFUS Jacek Eugeniusz

Komitet Wyborczy Wyborców Kocham Polskę
11 1 POSTULKA Elżbieta
11 2 SŁOMKA Adam
11 3 BIELAWSKI Tadeusz
11 4 WOLAŃSKI Ireneusz
11 5 SULIGA Jan
11 6 JĄCZEK Jan
11 7 PRUSZYŃSKI Tadeusz
11 8 CYSEWSKI Mariusz

Koalicyjny Komitet Wyborczy Naprzód Polsko - Piast
12 1 FIJAŁKOWSKI Krzysztof Sylwester
12 2 CZYŻ Elżbieta
12 3 TURCHAN Stanisław
12 4 MAZIARZ Marek Józef
12 5 GROBORZ Łukasz
12 6 HYŁA Tomasz Jan
12 7 JANUS Sławomir
12 8 ADAMCZEWSKA Katarzyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.