czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 14 lipca 2009
  • wyświetleń: 987

Z biblioteką do jaskini

9 lipca dwadzieścioro pięcioro dzieci z Oddziału Dziecięcego w Czechowicach- Dziedzicach oraz Filii nr 5 w Bronowie wzięło udział w wycieczce do muzeum w Bielsku-Białej, której celem było zwiedzenie nietypowej wystawy.

"Galeria sztuki w jaskini" to bardzo wyjątkowa propozycja ekspozycji muzealnej. Jej zamysłem jest „przeniesienie” do sal muzealnych malowideł sztuki naskalnej z jaskiń m.in. z grot Chauvet, Lascaux i Altamira. Barwne malowidła zwierząt i symboli zostały przedstawione w rzeczywistych rozmiarach. W jaskini nie zabrakło człowieka epoki kamienia, rekonstrukcji jego szałasu oraz ówczesnych narzędzi.

Ogromne zainteresowanie wzbudziły również prawdziwe kości i zęby mamuta. Zwiedzaniu wystawy towarzyszyły zajęcia plastyczne i warsztaty, w trakcie których dzieci mogły zapoznać się z obróbką skóry, kości i narzędzi krzemiennych. Najciekawsze jednak okazały się wykopaliska, gdzie dzieci mogły samodzielnie dokonać odkryć archeologicznych.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.