Rozrywka

  • 3 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 867

Biblioteczne atrakcje na wakacje

Za nami połowa wakacji, ale za to pełnia lata i pełnia warsztatowych niespodzianek proponowanych przez Bibliotekę wszystkim czytelnikom.

W pierwszych tygodniach wakacji Filia Nr 1 miała przyjemność gościć dzieci, które wzięły udział w zajęciach pt.: „Kwiaty na polskich dróżkach…”. W trakcie zajęć młodzi czytelnicy czytali wiersze, analizowali „mowę kwiatów” i wykonali bibułkowe maki. W każdą środę lipca młodzi czytelnicy brali też udział zajęciach plastycznych pod wspólnym tytułem „Papierowe wariacje na wakacje”. Co tydzień powstawały nowe cuda z papieru i materiałów pokrewnych: papierowe kolczyki, kolorowe bransoletki, wielobarwne kolie z masy papierowej, a także papierowe kule orgiami.

Filia Nr 10 zaproponowała za to dzieciom uczestnictwo w maratonie czytelniczym pt.: „Czytanie na zawołanie”. Spotkania, pełne śmiechu i ciekawych książkowych historii, odbywały się w każdy czwartek lipca. Impreza miała na celu popularyzację czytania także w czasie wakacji. Wszyscy wiemy, że czytanie książek pobudza wyobraźnię i daje dużo więcej korzyści niż nudne siedzenie przed komputerem. A głośne czytanie w dużym gronie to dopiero frajda.

Filia Nr 2 wolny czas zagospodarowała dzieciom organizując warsztaty ozdabiania kartek techniką iris-folding oraz haftu strukturalnego, a Filia Nr 9 zaproponowała dzieciom spotkania z cyklu „Rysujemy, Malujemy”. Uczestnicy zajęć w Filii Nr 6 wypletli papierowe koszyki, uszyli torebki na każdą okazję, stworzyli żabki i serca techniką orgiami a nawet poćwiczyli robótki na drutach.

Zupełnie niecodzienną atrakcję zafundowała dzieciom Filia Nr 5 oraz Oddział Dziecięcy. Zaproszonych 25 dzieci wzięło udział w wycieczce do muzeum w Bielsku- Białej, której celem było zwiedzenie nietypowej wystawy. „Galeria sztuki w jaskini”. Jej zamysłem jest „przeniesienie” do sal muzealnych malowideł sztuki naskalnej z jaskiń m.in. z grot Chauvet, Lascaux i Altamira. Zwiedzaniu wystawy towarzyszyły zajęcia plastyczne, warsztaty, w tym także archeologiczne wykopaliska. Oczywiście wszystkie spotkania okraszone były słodkim poczęstunkiem a zakończenie każdego cyklu premiowane upominkami.

Przed nami jeszcze cały miesiąc upalnych wakacji. Z radością zachęcamy do wzięcia udziału w propozycjach, które przygotowały dla dzieci wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej.

MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.