Rozrywka

  • 28 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 1147

Pokaz Sikawek Konnych i Ręcznych

Podczas tegorocznych XXXV Dni Czechowic-Dziedzic i X Dni Powiatu Bielskiego mieszkańcy naszego miasta będą mogli uczestniczyć w widowiskowym pokazie Sikawek Konnych i Ręcznych w których udział weźmie sześć drużyn z powiatu bielskiego: Szczyrk, Rybarzowice, Rudzica, Wilkowice, Bystra, Walcownia z Czechowic-Dziedzic. Pokazy odbędą się w sobotę, 29 sierpnia o 14.00 na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach.

Pokazy organizuje Zarząd Powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych. Drużyny OSP z całego powiatu, bielskiego jak i z powiatów ościennych, biorą udział w kilku konkurencjach sprawnościowych np. przygotowanie na czas sikawek do gaszenia pożaru czy najdłuższy zasięg strumienia wody sikawki.

Drużyny startują w konkurencjach na zabytkowych wozach strażackich - część z nich to wozy konne. Ta konkurencja cieszy się dużą popularnością wśród mediów lokalnych i chętnie jest oglądana przez uczestników imprezy. Kapitanowie zwycięskich drużyn nagradzani są przez starostę bielskiego i prezesa ZP OSP pucharami i dyplomami. Urozmaiceniem zawodów są ciekawe konkurencje np. łączna wieku wszystkich druhów (w ubiegłym roku wynosiła ponad 420 lat) czy nagradzanie najmłodszych strażaków.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.