czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 7 września 2009
  • wyświetleń: 2152

Parada Konna w Czechowicach

Reklama

W sobotę, 5 września na boisku bocznym MOSiR-u w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się impreza plenerowa - I Parada Konna.
Na specjalnie do tego celu stworzonym parkurze stawiło się kilkudziesięciu zawodników i przedstawicieli okolicznych stadnin, m.in. z Goczałkowic, Janowic, Dankowic, Jawiszowic, Bierunia i Mysłowic. Ponad dwadzieścia pięknych koni wzięło udział w barwnym widowisku konnym oraz we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, obejmującym konkursy skoków przez przeszkody w klasach LL i L.

Licznie zgromadzeni widzowie - pomimo niesprzyjającej pogody - mogli ponadto zachwycać się pokazem ujeżdżania koni, a także pokazem jazdy w damskim siodle oraz tzw. diggitówką (kaskaderzy na koniach). Po pokazie konnym odbył się pokaz tresury psów, a imprezę zakończyły estradowe występy zespołów artystycznych - grupy wokalno-teatralnej z Miejskiego Domu Kultury "Śpiewające Szynszyle", Integracyjnego Zespołu Folklorystycznego "Folkowianie" oraz gwiazdy wieczoru - zespołu "Szantana". Jak przystało na imprezę plenerową – gastronomicznym hitem była wyśmienita grochówka prosto z kotła.

Organizatorami imprezy były Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.