czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 października 2009
  • wyświetleń: 985

Czechowice-Dziedzice czytają dzieciom

Od września w bibliotece rozpoczął się, po wakacyjnej przerwie, cykl spotkań związanych z ogólnopolską kampanią „Cała Polska Czyta dzieciom”.

Reklama

25 września Filia nr 9 zaproponowała uczniom spotkanie zatytułowane „Świat zwierząt”, podczas którego wysłuchali fragmentu książki o tym samym tytule oraz wykonali prace plastyczne.

28 września w Filii nr 5, dzieci na podstawie przeczytanego opowiadania pod tytułem „Drzewko” - które pomogło im przybliżyć „życie lasu”, rozwiązywały zagadki i tworzyły portrety „wesołych listków”, 29 września w Filii nr 1 odbyło się spotkanie pod tytułem „Smaki jesieni”. Z przyniesionych darów tej hojnej pory roku (jabłka, gruszki, orzechy, miód, itp.) dzieci – słuchając „Od wiosny do wiosny” - samodzielnie wykonały sałatkę i rozwiązały krzyżówkę. Spotkanie zakończyło się wysłuchaniem opowiadania „Jarzębina” zawarte w książce „Cztery pory baśni. Jasień”.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.