czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 listopada 2009
  • wyświetleń: 1142

Warsztaty na dobrych falach

14 listopada w Galerii ExLibris licznie zgromadzeni goście mieli niepowtarzalną okazję poznać efekt realizacji projektu „Na dobrych falach – warsztaty artystyczne dla młodzieży z terenu gminy Czechowice-Dziedzice”.

Reklama

Słuchowisko, jaki nagrali uczestnicy, pełne jest emocji i pasji. Szekspirowska „Burza” okazała się utworem tyleż bogatym, co… trudnym aranżacyjnie. Dobór poszczególnych ról, poprzedzony był swoistą analizą socjologiczno-psychologiczną postaci dramatu, a próbom nagraniowym towarzyszyły warsztaty emisji głosu. Owoc tych prac zaskoczył samych aktorów.

Brzmienie własnego głosu, który dobiega z głośnika robi wyjątkowe wrażenie. Ostatnie, podsumowujące projekt spotkanie odbyło się w scenerii niemal teatralnej – przestrzeń galerii wyeksponowała wyjątkowe fotografie portretowe i zbiorowe, wykonywane podczas wszystkich spotkań warsztatowych a specjalnie rozmieszczone głośniki pozwalały na odsłuchanie utworu w różnych fragmentach. Dla spotęgowania efektu dźwiękowego, pierwszego fragmentu słuchowiska, uczestnicy spotkania wysłuchali w niemal kompletnych ciemnościach.

Uroczystą chwilą były podziękowania, które i tutaj zamieszczamy. Szczególne słowa podziękowania za pomoc i wsparcie entuzjastycznymi pochwałami, należą się Pani Katarzynie Kościelny. Uczestnikom, dziękujemy za zainteresowanie, każdorazowy udział w spotkaniach, pomimo przeciwności losu, ćwiczeniom interpretacji tekstu w domowych warunkach i wreszcie, za końcowy efekt prac.

Projekt zrealizowany został, dzięki środkom z budżetu gminy Czechowice-Dziedzice oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Projekt dobiegł końca, a plany już zawierają nowe pomysły.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.