czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 26 listopada 2009
  • wyświetleń: 1423

Nowa książka o Chybiu - spotkanie

28 listopada o 17.00 w "Klubie pod Amfiteatrem" w Chybiu odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Kiełkowskim. Zostanie ono połączone z promocją książki "Chybie – Dzieje gminy od czasów najdawniejszych do współczesności". Na spotkanie zaprasza Gminny Ośrodek Kultury.

Reklama

Książka, autorstwa Wojciecha Kiełkowskiego, prezentuje historię Gminy Chybie, sołectw wchodzących w jej skład: Chybia, Mnicha, Zarzecza, Zaborza i Frelichowa, a także dokumentuje najważniejsze wydarzenia i czas funkcjonowania różnych grup i stowarzyszeń działających na terenie Gminy Chybie. To także charakterystyka zmian zachodzących w gminnym ujęciu historycznym, próba ich udokumentowania i przedstawienia dla czytelnika, nie tylko z terenu gminy. To pierwsze tak szerokie, a zarazem kompletne opracowanie dotyczące historii naszej miejscowości.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Dla zainteresowanych książka będzie w sprzedaży w GOK Chybie od 28 listopada w cenie 50 złotych.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.