czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 grudnia 2009
  • wyświetleń: 8141

Stachursky zaśpiewa w MDK

We wtorek, 1 grudnia odbędzie się uroczyste otwarcie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Stachursky zaśpiewa w MDK
Miejski Dom Kultury
fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Z wielką niecierpliwością i nadzieją oczekujemy na odsłonięcie „nowej twarzy” obiektu, który również w swej warstwie wizualnej ma stać się wizytówką naszej małej ojczyzny. Jego wygląd to ukłon w stronę naszej tradycji i historii. Niezwykle oczywistym zarówno dla nas jak i projektanta Stanisława Niemczyka było nawiązanie do wizerunku Domu Robotniczego oddanego do użytku w tym miejscu w 1924 r. – mówi dyrektor MDK Bolesław Folek.

W ramach uroczystości nastąpi ogłoszenie laureatów konkursu fotograficznego pod nazwą „Czechowice-Dziedzice – moje miasto w obiektywie” organizowanego przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Celem konkursu było wyłonienie i wytypowanie najlepszych zdjęć promujących Gminę Czechowice-Dziedzice w następujących kategoriach: natura, architektura, z życia miasta.

Po oficjalnej ceremonii otwarcia na scenie MDK wystąpi Stachurski oraz odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Każdy ma swoje kino”- bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina.

***

Program uroczystości:

17.15 Koncert Stachurskiego – sala widowiskowa MDK.

19.30 Projekcja filmu: „Każdy ma swoje kino”- pokaz przedpremierowy.

"Chacun son cinéma" to hołd złożony magii kina. Film, powstał na 60. urodziny Festiwalu w Cannes w 2007r. Obraz składa się z 33 etiud słynnych światowych reżyserów. Motywem łączącym je wszystkie jest nieśmiertelny temat kina. Pomysłodawcą obrazu jest pan Gilles Jacob.

Przyziemie: Ekspozycja prac konkursowych „Czechowice-Dziedzice – moje miasto w obiektywie".

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.