czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 7 grudnia 2009
  • wyświetleń: 1331

Biblioteka: Stworzone dla przyjemności

„Wędrówki po pasjach” to temat kolejnego spotkania trzecioklasistów w bibliotece filii nr 1 w ramach spotkań z cyklu „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Reklama

Uczniowie zobaczyli w bibliotece wystawę rękodzielniczą pt.” Stworzone dla przyjemności”. Duże wrażenie zrobiły na nich prezentowane pasje czytelniczek. Szczególnie podobały im się gliniane anioły, barwne kwiaty bibułkowe i frywolitkowe gwiazdki oraz kolie. Dzieci przyniosły ze sobą swoje kolekcje hobbistyczne a wśród nich były: muszle, monety, porcelanowe figurki, własnoręcznie wykonane koralikowe naszyjniki i misie.

A ponieważ tego dnia obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia wysłuchali fragmentów czytanej na głos bajki pt.” Przygody Pluszowych Misiów” autorstwa Stephena Attmore. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia Teddy’go. Rozwiązywały krzyżówki i zagadki, wycinały, sklejały i kolorowały portrety misiów. Ułożyły top listę najbardziej znanych i popularnych misiów w oparciu o przygotowane książki.

Na zakończenie spotkania dzieci stwierdziły, że kolekcjonowanie pluszowych misiów może okazać się miłą i przytulną pasją.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.