Rozrywka

  • 9 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1182

Książka: Kiedy tata jest katem

„Kato-tata. Nie pamiętnik” to książka o dziewczynce, która przeżyła gehennę. Przez wiele lat była molestowana przez swojego ojca przy cichym przyzwoleniu matki.

Autorka, nie oszczędzając czytelnika, napisała, w jaki sposób ojciec ją krzywdził. Odkrywa fizyczną prawdę o swoim cierpieniu. Książka jest suchą relacją bez żadnych emocji, dlatego jest tak wstrząsająca. Wielu czytelników ”Kato-taty”, mówi: to niemożliwe, że coś takiego mogło się przytrafić, to niemożliwe, że nikt jej nie pomógł, to niemożliwe, że będąc nastolatką nie uciekła z tego piekła. Ale ona sama wie, że było to niemożliwe. Autorka i bohaterka książki - Halszka Opfer - jest dziś dojrzałą kobietą, mieszka w małej wsi niedaleko Czechowic-Dziedzic. Książkę pisała pod pseudonimem.

Z czasem zrozumiała, że nie powinna się ukrywać. Powinni bać się ci, którzy ją skrzywdzili. Mówi, że nie chce nikogo osądzać, dlatego zmieniła tożsamość. Obecnie kończy pisać drugą książkę. Czytelnicy czekają, chcą wiedzieć jak dziecko, które przeżyło tyle upokorzenia, bólu i cierpienia od najbliższych osób, radzi sobie w dorosłym życiu.

Więcej w papierowym wydaniu Echa.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.