czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1015

Dzień Dziwaka obchodzono w bibliotece

W związku z obchodzonym w styczniu Dniem Dziwaka, Filia nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaproponowała uczniom klas IV- VI szkoły podstawowej lekcje biblioteczne, których celem było uświadomienie potrzeby okazywania sobie szacunku i kształtowanie postaw tolerancji wobec inności.

Reklama

Zajęcia oparte zostały na takich lekturach jak: „Brzydkie kaczątko”, „Harry Potter” czy też „Kopciuszek”. Ćwiczenia i zabawy w grupach oraz elementy dramy pozwalały odkryć na czym polega tolerancja, do czego może prowadzić jej brak i jak można się jej nauczyć. Uczestnicy starali się wspólnie odpowiedzieć na trudne pytania: „Czy łatwo jest być tolerancyjnym?”, „Jak może czuć się ktoś, kto jest wyśmiewany z powodu swojej inności?”

Myśli zebrane zostały w „kodeksie tolerancyjnego człowieka”, a podsumowaniem lekcji niech będą słowa: „Adhibenda est quaedam reverentia adversus homines…”.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.