czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 20 stycznia 2010
  • wyświetleń: 869

Bluesowe rytmy w Chybiu

Ten koncert to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów bluesowych rytmów! Zespół Marek Makaron Trio jako pierwszy w Polsce wykonuje stare śląskie pieśni w połączeniu z dźwiękami tradycyjnego korzennego bluesa rodem z delty Missisipi.

Reklama

Bluesowe rytmy w Chybiu
Marek Makaron Trio


Liderem zespołu jest Marek Motyka, który na co dzień zajmuje się stróżowaniem nocnym w bibliotece. Do tworzenia utworów zainspirowały go znalezione nocą teksty śląskich pieśni, które sporo mówią o problemach ludzi pracy, bólu i wyzysku. Pojawiający się w utworach tria etos pracy tworzy interesujące zestawienie w połączeniu z muzyką murzyńskich niewolników.

Pod koniec 2008 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu "Makaron po śląsku", a grupa wystąpiła na dużej scenie Międzynarodowego Festiwalu Rawa Blues. Projekt promowany był do tej pory przez stacje TVN24, TVN Meteo, TVS, "Gazetę Wyborczą", a patronuje mu miasto Bytom. W 2009 roku ukazał się film dokumentalny o liderze zespołu zrealizowany przez Telewizję Katowice.

Najbliższy koncert zespołu jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu. Występ odbędzie się w sobotę 23 stycznia, o godzinie 18.00, w Klubie pod Amfiteatrem. Bilety będą do nabycia w cenie: 8 i 5zł.

monika / czecho.pl, źródło: marekmakarontrio.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.