czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 stycznia 2010
  • wyświetleń: 784

O bajkowych stworach w bibliotece

19 stycznia w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach zgromadzili się na kolejnej lekcji z cyklu "Cała Polka czyta dzieciom".

Reklama

Tematem spotkania były „Bajkowe istoty”. Lekcja rozpoczęła się odczytaniem wiersza Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Następnie mali czytelnicy próbowali opisać różne postaci bajkowe, były to m.in.: krasnoludki gromy, ogry, skrzaty, trolle, czarownice, wróżki, elfy, jednorożce, gryfy. Najciekawszą postacią okazał się smok. Opisując wygląd tego dziwnego stwora, zgromadzeni w bibliotece mali goście skorzystali z książki pt.: „Smoki. Wielka Księga”.

Po bliższym zapoznaniu się ze smokami dzieci narysowały własnego i wysłuchały tekstu Romana Pisarskiego „Wyrwidąb i Waligóra”. Spotkanie zakończyło się rozwiązaniem wspólnej krzyżówki.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.