Rozrywka

  • 8 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 9304

Teatralne wydarzenie marca

"O północy przybyłem do Widawy, czyli Opis obyczajów część III", tak zatytułował Mikołaj Grabowski III część teatralnej adaptacji Opisu obyczajów, do której muzykę napisał Zygmunt Konieczny.

Teatralne wydarzenie marca


Spektakl nawiązujący w swej tematyce do zwyczajów polskiego społeczeństwa iskrzy humorem, w niebanalny sposób pokazuje cechy pozytywne ale i przywary naszej społeczności. Przedpremierowy spektakl odbył się 22 marca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Reżyser:
Mikołaj Grabowski – aktor, reżyser teatralny. Absolwent studiów aktorskich (1969) i reżyserskich (1977) w krakowskiej PWST. Od 1 września 2003 dyrektor naczelny i artystyczny Narodowego Starego Teatru w Krakowie.

Obsada Aktorska:
Iwona Bielska – aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (1977). Aktorka Teatru Starego w Krakowie.

Urszula Popiel – aktorka teatralna i filmowa. W 1969 roku ukończyła wydział aktorski PWST w Krakowie. Magdalena Boczarska – aktorka teatralna i filmowa. W 2001 roku ukończyła wydział aktorski PWST w Krakowie.

Olga Mysłowska – śpiew.

Tomasz Karolak – aktor teatralny i filmowy. W 1997 roku ukończył wydział aktorski PWST w Krakowie.

Oskar Hamerski – aktor teatralny i filmowy. W 1999 roku ukończył wydział aktorski PWST w Krakowie. Obecnie aktor Teatru Narodowego w Warszawie.

Wojciech Błach – aktor filmowy i teatralny. W 1999 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Andrzej Konopka – aktor filmowy i teatralny. W 1997 roku ukończył wydział aktorski PWST w Krakowie.

Mikołaj Grabowski po licznych namowach postanowił ponownie skorzystać ze skarbca polskiej kultury jakim jest pamiętnik ks. Jędrzeja Kitowicza. W latach 90. spektakl „Opis obyczajów” był najczęściej nagradzanym spektaklem na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce.

Korzystając z wielkiej kopalni humoru jakim jest pamiętnik ks. Jędrzeja Kitowicza, 1,5 godzinny spektakl zapewni widowni niezapomnianą rozrywkę, będzie też źródłem przemyśleń jak bardzo nasze narodowe cechy się nie zmieniły na przestrzeni wieków. Spektakl ten swoją tematyką nawiązuje do zwyczajów polskiego społeczeństwa, gdzie ważną częścią było wspólne biesiadowanie. Tekst ks. Jędrzeja Kitowicza wprost iskrzy od humoru, w niebanalny sposób pokazuje cechy pozytywne, jak i przywary polskiego społeczeństwa, często aktualne do dnia dzisiejszego.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

---------------------

http://www.zloteobraczki.pl/public/logo/21_centrum_fotograficzne_ryszard_zoczek_974.jpg align=right>Autor zdjęć: Centrum Fotograficzne Ryszard Żoczek
www: http://centrumfotograficzne.com target=_blank class=dodaj>centrumfotograficzne.com
mail: ryszard@centrumfotograficzne.com
tel. 0 600 065 053

Teatralne wydarzenie marca · fot. centrumfotograficzne.com

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.