Reklama

Rozrywka

  • 1 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 1284

Dzieci spędziły noc z Andersenem

Już po raz ósmy Oddział Dziecięcy MBP witał i gościł swoich najlepszych czytelników w magiczną Noc z Andersenem. Zgodnie z wieloletnią tradycją, w ramach obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej zaproszono grupę miłośników nocnego czytania, czatowania i zabawy.

W piątkowy wieczór 26 marca dzieci przyszły do biblioteki z karimatami, kocami, śpiworami by uczestniczyć w tej niecodziennej akcji. Po zapoznaniu się, posadzeniu symbolicznego drzewka (w tym roku był to "Baśniowiec Świerkowy"),wysłuchaniu kilku baśni, spożyciu kolacji, rozwiązaniu szarad, łamigłówek itd. uczestnicy udali się o północy na poszukiwanie skarbów.

Zadanie nie było łatwe, należało wcześniej pokonać w ciemnościach drogę wiodącą przez zakamarki biblioteki,by po spełnieniu nieoczekiwanych warunków, szczęśliwie dobrnąć do celu! Nocne harce zakończono o 4.00, a cisza nastąpiła 1/2 godz. później! Zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy zabawy, dodatkowo nagrodzeni zostali książkami i dyplomami dzielnego uczestnika Nocy z Adersenem.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.