czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 19 marca 2004
  • wyświetleń: 1009

Koncertowy weekend w Bugsy

Półmetek koncertów z okazji 10-cio lecia pszczyńskiego Bugsy's Jazz Club już za nami. Do tej pory odbyły się trzy koncerty. Na najbliższy piątek (19 marca) przewidziano jednak małą zmianę w repertuarze. Zamiast koncertu zespołu Narazie, zagra Mr.Pollack (www.mrpollack.pl).

Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek i Grzegorz, którzy swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej). Ostatnie lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem "Real Deal" podrożując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem płyty zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov itd.
Ostatnio w wywiadzie dla fanów zespołu O.N.A. lider zespołu Grzegorz Skawiński zaliczył Jacka Polak do ścisłej czołówki polskiej gitary.

To jednak nie wszystkie atrakcje w tym tygodniu w Bugsy's Jazz Club, bo już w sobotę (20 marca) odbedą sie kolejne dwa koncerty. Zagrają Łagiewniki Blues, czyli najbardziej dowcipny "Śląski Blues" jaki można sobie wyobrazić i Nieznani sprawcy (na zdjęciu).

Łagiewniki to dzielnica Bytomia, w której narodziło się większość tekstów zespołu. Swoją historię Łagiewniki rozpoczęły od wygrania RAWY. Publiczność uznała, że język śląski idealnie przekazuje to co w bluesie najważniejsze. Gorzkie, ale nie pozbawione specyficznego dla śląska poczucia humoru, zawsze spotykają się z aprobatą widzów. Docenia je także jury. Potwierdzeniem tego była trzecia nagroda na II Tyskim Festiwalu im. Ryśka Riedla w 2000 roku. Zespół otrzymał tam jeszcze prywatną nagrodę Marka Piekarczyka, któremu werdykt wydał się niesprawiedliwy. W 2001 roku Łagiewniki zmieniły skład. Wraz ze zmianami personalnymi zmieniła się także trochę muzyka, oczywiście na jeszcze lepszą. Dzisiaj w Łagiewnikach „ciągle bluesa grają”, ale gra się także bluegrass.

Nieznani sprawcy (wcześniej Berersi) to grupa również z Bytomia w skład której wchodzą Daniel Wilhelm (voc), Bronek Lewandowski (git), Marcin Zientarski (git), Adam Szuster (bas), Darek Pacyna (dr). Lata 1999 - 2002 to niezwykle pracowity okres dla zespołu. Beretsi grali rocznie ok. 150 koncertów. Dzięki nietuzinkowym wykonaniom standardów polskiej muzyki rozrywkowej zespół występował u boku takich gwiazd jak: Perfect, Myslovitz, Bajm, T.Love, Ira, Kasia Kowalska i inni. W listopadzie 2003 grupa już pod szyldem Nieznani sprawcy nagrała maxi singla z piosenkami na święta, który został ciepło przyjęty i grany z dużą częstotliwością przez rozgłośnie radiowe.

mot

www.bugsy.pless.pl class=dodaj>www.bugsy.pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.