czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 25 marca 2004
  • wyświetleń: 1049

Kwiecień w kinie Świt

Ciekawie zapowiada się kwiecień w kinie Świt. Na początek "Pasja" Mela Gigsona, którą będzie można zobaczyć do 15 kwietnia. Następnie nowa część "Strasznego filmu", komedia z Jackiem Nicholsonem "Lepiej późno niż później" oraz "Kill Bill". W Dyskusyjnym Klubie Filmowym „PULS” obejrzymy brytyjsko-amerykański film "Niewidoczni", meksykańsko-hiszpański "Japón" i rosyjsko-niemiecki "Rosyjska Arka". Do tego 23 kwietnia wystąpi ze swoim kabaretem Marcin Daniec.

plus

czecho.pl/menu_boczne/kino.php class=dodaj>zobacz repertuar kina Świt

Opisy filmów:

LEPIEJ PÓŹNO NIŻ PÓŹNIEJ (SOMETHING`S GOTTA GIVE)
USA 2004, dolby digital, 128 min.
Reżyseria i scenariusz: Nancy Meyers. Zdjęcia: Michael Ballhaus. Muzyka: Alan Silvestri. Wykonawcy: Jack Nicholson, Diane Keaton, Keanu Reeves, Frances McDormand, Amanda Peet.

Złoty Glob dla Diane Keaton za najlepszą rolę w komedii.
Harry Sanborn (Jack Nicholson) jest podstarzałym playboyem, który umawia się na randki jedynie z kobietami przed trzydziestką. W trakcie romantycznego weekendu w domu matki swej najnowszej miłości, Marin, Harry czuje silne bóle klatki piersiowej. Matka Marin, Erica Barry (Diane Keaton), uznana, nagradzana, rozwiedziona autorka sztuk teatralnych, z ociąganiem zgadza się opiekować się nim do czasu wyzdrowienia. Kiedy zostają sami, Harry – ku swemu zaskoczeniu – stwierdza, że Erica naprawdę go pociąga. Pomimo swych początkowych obiekcji dotyczących Harry’ego, Erica także na nowo odkrywa znaczenie słowa miłość. Romantyczna sytuacja komplikuje się nieco, gdy o uczucie Eriki zaczyna starać się także czarujący, trzydziestokilkuletni doktor Harry'ego, Julian Mercer (Keanu Reeves).
Po wyzdrowieniu Harry wraca do domu i do starych przyzwyczajeń. Kiedy jednak okazje się, że jego uczucie wobec Eriki nie wygasa, musi się zmienić, by zdobyć jej serce.

STRASZNY FILM 3 (SCARY MOVIE 3)
USA 2004, dolby digital, 85 min.
Reżyseria: David Zucker. Scenariusz: Craig Mazin, Pat Proft. Zdjęcia: Mark Irwin. Muzyka: James L. Venable. Wykonawcy: Charlie Sheen, Anna Faris, Anthony Anderson, Leslie Nielsen, Camryn Manheim, Simon Rex

Najzabawniejszy i najbardziej chory film roku.

New York Daily News

Straszny film 3 został uznany w USA za najlepszą z trzech części i trafił na listy przebojów kinowych. W Strasznym filmie 3 zobaczysz nawiązania do takich filmów jak: Matrix: Reaktywacja, Znaki, The Ring, 8 Mila. Mistrz gatunku David Zucker (Czy leci z nami pilot?, Naga Broń, Top Secret) zaangażował najlepszych aktorów komediowych: Leslie Nielsena i Charlie Sheena.

Cindy Campbell – reporterka telewizyjna (Anna Faris) wyrusza na poszukiwanie sensacyjnych historii i niezwykłych ludzi. Odkrywa spisek przeciwko ludzkości i istnienie istot pozaziemskich. Na swej drodze napotyka zabójcze kasety video, tajemnicze kręgi w zbożu, białych raperów i samego Michaela Jacksona, który wydaje się być istotą z kosmosu.

HIDALGO - OCEAN OGNIA (HIDALGO)
USA 2004, dolby digital, 133 min.
Reżyseria: Joe Johnston. Scenariusz: John Fusco na podstawie książki Franka T. Hopkinsa „Hidalgo”. Zdjęcia: Shelly Johnson. Muzyka: James Newton Howard. Wykonawcy: Viggo Mortensen, Omar Sharif, Zuleika Robinson, Adam Alexi – Malle, Louise Lombard, Said Taghmaoui

Stany Zjednoczone, lata 90. dziewiętnastego wieku. Frank T. Hopkins, doświadczony kurier słynnej poczty konnej Pony Express, niegdyś tropiciel pracujący dla armii, dowiaduje się o niezwykłym wyścigu zwanym „Ocean Ognia”, organizowanym w Arabii Saudyjskiej przez bogatego szejka. Zaproszony do udziału w rywalizacji i skuszony wysoką nagrodą, postanawia wraz ze swym wiernym wierzchowcem – mustangiem Hidalgo – wziąć w niej udział. Wyścig liczy 3000 mil i jego trasa wiedzie przez pustynne tereny. Hopkins musi stawić czoło nie tylko dzikim żywiołom, ale i wielu bezwzględnym konkurentom.

Poruszający film akcji i przygody, który potwierdza, że Viggo Mortensen jest wielką gwiazdą.

Bruce Westbrook, “Houston Chronicle”

„Hidalgo” to wielki porywający epicki obraz. Przygoda, która zauroczy widownię, niezależnie od jej wieku.

Sandie Newton, KTVT-TV (CBS) / Dallas

KILL BILL volume 1, volume 2 (KILL BILL)
USA 2003, dolby digital, vol.1 - 110 min., vol. 2 – 120 min.
Scenariusz i reżyseria: Quentin Tarantino. Zdjęcia: Robert Richardson. Muzyka: RZA i Lars Ulrich. Wykonawcy: Uma Thurman, David Carradine, Daryl Hannah, Michael Madsen, Lucy Liu.

Kill Bill jest historią Panny Młodej, płatnej zabójczyni, która postanawia wycofać się z branży. W czasie własnego ślubu zostaje postrzelona przez Billa – szefa Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Na skutek ran dziewczyna na pięć lat zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu postanawia zemścić się na tych, którzy z zimną krwią chcieli zabić ją i jej nienarodzone dziecko. Po kolei eliminuje członków swojego byłego gangu, Billa pozostawiając sobie „na deser”. Wszystko się skomplikuje, gdy wkrótce się dowie, że jej dziecko żyje...

Kill Bill jest hołdem złożonym ukochanym gatunkom filmowym Quentina Tarantino: spaghetti westernom, chińskim filmom sztuki walki, japońskim filmom samurajskim oraz anime, które reanimował nadając im nową formę.
Każda z 2 części Kill Bill ma własną atmosferę i narrację. Jeśli chodzi o wpływy azjatyckie, to część I zdominowana jest przez Japonię, której uosobieniem jest Sonny Chiba („The Streetfighter”), który gra rolę Hattori Hanzo, samuraja wytwarzającego tradycyjne miecze.

Część II natomiast, zdominowana jest przez Chiny, których uosobieniem jest Gordon Liu Chia-hui, legenda filmów sztuki walki, który gra rolę szkolącego Pannę Młodą instruktora kung fu, „białobrewego” mnicha Shaolin - Pei Mei.

Liczne odniesienia do spaghetti westernów, szczególnie w doborze muzyki w części I, znajdują swoje rozwinięcie w części II, kiedy Panna Młoda spotyka się z Buddem (Michael Madsen) w El Paso w Teksasie i tropi Billa w Meksyku.
Bill (David Carradine), którego praktycznie nie widać w części I, choć czujemy jego obecność i słyszymy jego charakterystyczny „szemrzący” głos, staje się głównym bohaterem części II, która koncentruje się na konfrontacji między nim a Panną Młodą.

PASJA (PASSION OF THE CHRIST)
USA, 2004, dolby digital, 125 min.
Scenariusz i reżyseria: Mel Gibson. Zdjęcia:Caleb Deschanel. Muzyka:John Debney.Wykonawcy: James Caviezel, Maia Morgenstern, Monica Bellucci, Mattia Sbragja.

PASJA to film o ostatnich 12 godzinach z życia Jezusa z Nazaretu. Zaczyna się w Ogrodzie Getsemani, w którym Jezus modli się po Ostatniej Wieczerzy. Opiera się pokusom Szatana. Zdradzony przez Judasza Iskariotę, zostaje aresztowany, zabrany do Jerozolimy, gdzie arcykapłani oskarżają go o bluźnierstwo i skazują na śmierć. Jezus przyprowadzony zostaje przed oblicze Poncjusza Piłata, rzymskiego namiestnika Judei, który wysłuchuje oskarżeń Wysokiej Rady. Zdając sobie sprawę, że staje przed politycznym konfliktem, Piłat uchyla się od wydania wyroku i odsyła więźnia do króla Heroda. Herod jednak oddaje Jezusa Piłatowi, a ten zwraca się do tłumu o dokonanie wyboru, którego złoczyńcę uwolnić: Jezusa czy Barabasza. Tłuszcza postanawia uwolnić Barabasza, a skazać Jezusa. Jezus przekazany zostaje żołnierzom rzymskim i poddany karze chłosty. Zmaltretowany i zmieniony nie do poznania powraca przed oblicze Piłata, który pokazując go tłumowi pyta: „Czy to nie wystarczy?”. Nie wystarczy. Piłat umywa ręce i rozkazuje straży wykonać wolę tłumu. Chrystus dostaje krzyż, który ma dźwigać ulicami Jerozolimy na szczyt Golgoty. Przybity do krzyża zmaga się z ogarniającym go zwątpieniem i strachem, że Ojciec go opuścił. Przezwycięża jednak swą słabość, spogląda na Matkę swą, Marię i wypowiada słowa, które tylko ona potrafi w pełni zrozumieć: „Wykonało się”. Wydając ostatnie tchnienie, mówi: „Ojcze, w twoje ręce powierzam ducha mojego”. W chwili jego śmierci świat zatrząsł się w posadach.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.