Rozrywka

  • 15 maja 2010
  • wyświetleń: 1504

Nagrody dla czechowickich zespołów

W czwartek 6 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie XI Powiatowych Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych „Saga 2010”.

Spotkanie uświetniły występy kilku wybranych zespołów-laureatów oraz uroczyste wręczenie nagród przez starostę bielskiego Andrzeja Płonkę.

Nagrodami pieniężnymi zostały uhonorowane zespoły z powiatu w dwóch kategoriach: tanecznej i muzycznej. I miejsce w kategorii grup tanecznych zajął Zespół Mażoretek „Gracja” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką Teresy Nycz, II miejsce Zespół Taneczny „Sun Shine” z Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach, którego opiekunem jest Katarzyna Bator, natomiast 2 równorzędne III miejsca zajęły Zespół Folklorystyczny „Mały Ondraszek” z Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji w Szczyrku pod dyrekcją Doroty Laszczak oraz Zespół Taneczny „Dance Factory” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kozach pod opieką Stanisława Wróbla.

W kategorii zespołów muzycznych 3 równorzędne I miejsca zajęły: Zespół Instrumentalny „Sinfonietta” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu pod dyrekcją pani Teresy Adamus, Zespół „Big Band” z Zespołu Szkół Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, którego opiekunem jest Jarosław Grzybowski oraz Orkiestra „Con Fuoco Band” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czechowicach-Dziedzicach pod opieką pani Urszuli Szkucik-Jagiełka. II miejsce w tej kategorii przypadło Zespołowi Fletów Prostych „Piccolo” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czechowicach-Dziedzicach, pod dyrekcją Urszuli Szkucik-Jagiełka.

Dyrektor Centrum Wychowania Estetycznego w Bielsku-Białej Halina Kubisz-Muła podsumowując tegoroczną edycję konkursu podkreśliła wysoki poziom uczestników i coraz większe zainteresowanie dzieci i młodzieży uczestnictwem w tej rywalizacji. W tym roku w „Sadze” wzięło udział ponad 230 dzieci, a zespoły z niektórych gmin wystąpiły po raz pierwszy.

Dyrektor Halina Kubisz-Muła podziękowała władzom samorządu powiatu bielskiego za organizację uroczystości podsumowania konkursu w siedzibie Starostwa Powiatowego. „Istnieje coś takiego jak duch miejsca, im więcej dzieci będzie tu występować i prezentować swoje talenty, tym lepiej będzie się tu obradować i podejmować decyzję” – powiedziała H. Kubisz-Muła.

aka / czecho.pl, źródło: Powiat

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.