czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 sierpnia 2010
  • wyświetleń: 3167

Film: Ave Maria w sanktuarium

W niedzielę, 8 sierpnia, odbyły się w Szczyrku w Sanktuarium na Górce uroczystości Jubileuszu 50 – lecia powstania Cudownego Obrazu Matki Bożej (namalowany w roku 1960 przez Stefana Justa według relacji z objawień). Msza święta transmitowana była przez TV Polonia na cały świat,a wystąpił w niej bestwiński chór Ave Maria pod batutą Mariana Lubickiego.

Oprócz uświetnienia swoim występem uroczystej mszy świętej, chór w doskonały sposób promował również naszą gminę, za co należą się mu wyrazy uznania i podziękowania.

Chór „Ave Maria" przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bestwinie powstał w styczniu 2000 r. z inicjatywy ks. Proboszcza Bogusława Czarnego oraz Państwa Anny i Andrzeja Żaczków. Ideą jego powstania były obchody 900 - lecia istnienia bestwińskiej parafii.Chór liczy obecnie 24 osoby.W ciągu 10 lat działalności wystąpił 290 razy i może pochwalić się niemałym dorobkiem dzięki dyrygentowi,doświadczonemu chórmistrzowi,Panu Marianowi Lubickiemu,a także zaangażowaniu wszystkich jego członków.Sanktuarium na Górce to nie tylko Kościół.To także cały teren wokół niego.Z boku przy wejściu do sanktuarium znajduje się Kaplica Objawienia z zachowanym do dziś dnia bukiem na tle,którego 25 lipca 1894 roku ukazała się dziewczynkom Piękna Pani.Dodatkowo za sanktuarium,w niewielkiej odległości znajduje się Grota Matki Bożej i "cudowne źródełko" z krystaliczną wodą,z którego czerpią pielgrzymi, jak i mieszkańcy Szczyrku wodę.

aka / czecho.pl, źródło: gminabestwina.info target_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.