czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 grudnia 2010
  • wyświetleń: 5196

Drewniana miska w Czechowicach

Miejski Dom Kultury zaprasza na spektakl "Drewniana Miska" Edmunda Morrisa, w reżyserii ks. Mirosława Wądrzyka. W sztuce, która będzie wystawiana 10 grudnia o 17.30 wystąpią: Jan Plewa, Bożena Fajfer, Adam Żarkowski, ks. Mirosław Wądrzyk, Aneta Gawełek, Roman Pomietlarz, Elżbieta Lubańska, Aleksander Wądrzyk, Katarzyna Łaska, Janusz Hałat.

Drewniana miska w Czechowicach


Drewniana miska w Czechowicach


Akcja „Drewnianej miski” osadzona jest w amerykańskiej rodzinie, na przedmieściu gdzieś w stanie Teksas. Sztuka anonimowego autora połowy XX wieku Edmunda Morrisa, którego biografii próżno szukać w encyklopediach, to kompendium moralności współczesnej rodziny wielopokoleniowej i jej zagrożeń. Sztuka pozwala zastanowić się nad definicją szczęścia - czy można osiągnąć radość poprzez zaspokojenie tylko swoich potrzeb i luksusów, czy jest to również służba drugiemu i rezygnacja ze swoich ambicji? Czym tak naprawdę jest miłość, czy tylko używaniem życia kosztem innych? Egocentryczna Klara mówi do swej nastoletniej córki Susan słowa, której jednoznacznie określają jej światopogląd: „Chcę tylko żebyś żyła dla siebie…, żeby każda minuta należała do ciebie, a nie do tych którzy przeżyli już swoje dni i wiszą ci u szyi jak stufuntowe kamienie…”

Wstęp wolny. Po spektaklu można złożyć dobrowolny datek na rzecz powodzian.

Spektakl odbędzie się w ramach XX Zimowych Spotkań Teatralnych organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl, źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.