czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 29 grudnia 2010
  • wyświetleń: 1675

Seans filmowy w Chybiu

We wtorek 28 grudnia w sali restauracji „Smakosz” odbył się pokaz filmu „Agape” reżyserii Krzysztofa Pietroszka.

Seans filmowy w Chybiu


Krzysztof pochodzi z Chybia, a mieszka w Toronto. Jest reżyserem i podróżnikiem. Ukończył niedawno reżyserię na York University w Toronto. Wcześniej odwiedził z kamerą 52 kraje, prowadząc liczne wyprawy w rzadko nawiedzane przez turystów rejony świata, takie jak Koh Kong, Sierra Madre Occidental, Ladakh, Iguazu, Wadi Rum. W 2008 roku jako pierwszy sfilmował dla BBC Indian Huichol podczas szamańskiego rytuału Peyote. Prócz studiów reżyserskich, Krzysztof posiada tytuł magistra komunikacji ze specjalizacją z filmu etnogarficznego (Wilfrid Laurier University) oraz magistra informatyki (Uniwersytet Wrocławski).

Sala pękała w szwach. Akcja filmu „Agape” rozgrywa się w okupowanej przez nazistów Polsce w roku 1943. Anna – wdowa, która spotyka się z niemieckim oficerem Luftwaffe, nagle znajduje się w sytuacji zagrożenia życia z powodu sytuacji, w której niespodziewanie znalazła się za sprawą swojej ośmioletniej córki. W ułamku sekundy Anna musi zdecydować, czy jej postawa życiowych wyborów skieruje się w stronę ludzkich odruchów i uratuje żydowskiego chłopca czy pasji i namiętności w stosunku do niemieckiego oficera...

Muzykę do filmów skomponowała Inessa Galante, zdjęcia – Bartek Cierlica, scenografia – Anna Zachurzok.

Filmy Krzysztofa Pietroszka brały udział w międzynarodowych festiwalach w Kanadzie, Niemczech, Austrii i Bośni. Wyprodukowany przez niego pełnometrażowy film fabularny “Zanim nadejdzie lato” w reżyserii Senthila Vinu wchodzi do kanadyjskich kin na początku 2011 roku.

aka / czecho.pl, źródło: GOK Chybie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.