czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 21 stycznia 2011
  • wyświetleń: 1048

Aktywna biblioteka z Czechowic

Nowe interesujące projekty w Miejskiej Bibliotece Publicznej będą realizowane w 2011 roku. W konkursie grantowym „Aktywna Biblioteka” prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek dwa wnioski złożone przez czechowicką książnicę uzyskały dofinansowanie.

Już w lutym rozpocznie się półroczna realizacja projektu „Tak odkrywamy świat – multimedialne spotkania ze sztuką” adresowany do dzieci. W przedsięwzięcie, w ramach którego uczestnicy zwiedzą wirtualne muzea, odwiedzą mobilną wystawę interaktywną oraz zrealizują mnóstwo doświadczeń fizycznych, zaangażowanych będzie ponad połowa placówek Biblioteki. Ideą projektu jest popularyzacja nauk ścisłych wśród dzieci.

Drugim projektem realizowanym w ramach wspomnianego konkursu jest przedsięwzięcie pn.: „Platforma sztuk – słowo, obraz, dźwięk”, adresowane do młodzieży. Zamysłem projektu jest umożliwienie uczestnikom działań stworzenia etiudy łączącej słowo (utworu literackiego) z dźwiękiem (utworu muzycznego) zilustrowanej obrazem (fotografia). Zajęcia, zaplanowane od lutego do czerwca poprowadzą doświadczeni w wymienionych dziedzinach warsztatowcy, zaś sam pokaz ukończonego dzieła będzie miał wyjątkową scenerię. Nabór uczestników do projektu jest otwarty. Zapraszamy młodzież w wieku ponadgimnazjalnym. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 lutego.

Zgłoszenia telefoniczne: 32 215 20 01, e-mail: promocja@mbp.czechowice-dziedzice.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , osobiście: Miejska Biblioteka Publiczna ul. Niepodległości 32/34.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.