czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 4 lutego 2011
  • wyświetleń: 3063

Nagroda dla Sebastiana Gabrysia

We wtorek 1 lutego w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach Marian Błachut wręczył Nagrodę Burmistrza. Otrzymał ją Sebastian Gabryś, utalentowany wokalista w dziedzinie muzyki klasycznej, laureat wielu konkursów i festiwali.

Reklama

Nagroda dla Sebastiana Gabrysia
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Razem z Burmistrzem Marianem Błachutem, gratulacje laureatowi składali Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny i Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek.

Nagroda została przyznana za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury na podstawie Uchwały Nr XXXIV/317/09 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie ustanowienia oraz określenia szczegółowych zasad i trybu przyznawania corocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz ich wysokości.

Wnioskodawcą jest Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Sebastian Gabryś jest laureatem wielu festiwali wokalnych w kraju. Nagrody i wyróżnienia zdobywał wykonując dzieła muzyki klasycznej (wykonuje klasyczne partie basowe i barytonowe - opera, operetka, musical, muzyka świecka i sakralna). Występuje również na rzecz mieszkańców Czechowic-Dziedzic biorąc udział w wielu koncertach na terenie Gminy i na zewnątrz, promując Gminę Czechowice-Dziedzice. Od dwóch lat współpracuje z Miejskim Domem Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, udzielając lekcji śpiewu solowego u prowadząc zajęcia chóru amatorskiego. Współpracuje również z Czechowickim Teatrem Muzycznym "Movimento". W latach 2008-2009 brał udział w tournee atystycznym w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, organizowanym przez Operę Polską i agencję artystyczną "Pro Musica". Współpracuje m. in. z zespołem muzycznym "Ensable de la cour", z orkiestrą i chórem "Capela Cracoviensis" oraz z Filharmonią Śląską. Ma na koncie również nagrania dla Polskiego Radia.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, www.um.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.