czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 18 lutego 2011
  • wyświetleń: 1459

Spotkanie z Romanem Dzidą

Zdobywca Korony Ziemi - Roman Dzida, był gościem specjalnym bibliotecznego spotkania z młodzieżą gimnazjalną w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 7 w Ligocie Centrum.

Reklama

14 lutego barwną opowieść o wysiłku, pokorze i niebezpieczeństwie, ale nade wszystko o pięknie wypraw uświetnił pokazem zdjęć. Historia czechowickiego alpinisty, jak niemal każda historia miłości do gór, rozpoczęła się zwyczajnie, wędrówkami po pobliskich górach. Zdobywanie szczytów przyszło dopiero dziewięć lat temu, zrodzone zbiegiem okoliczności.

Pierwszym sukcesem była Aconcagua, a ostatnim, Mount Vinson, zdobyty 4 stycznia. Spotkanie pełne było pytań kierowanych do gościa ze strony młodzieży, dotyczących zarówno życia codziennego podczas wyprawy, sprzętu, (który młodzież mogła obejrzeć), jak i przygotowań. Autografy, gratulacje i podziękowania zakończyły spotkanie.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.