Rozrywka

  • 24 lutego 2011
  • wyświetleń: 996

Biblioteczne spotkania z nauką

W poniedziałkowe popołudnie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliardowicach odwiedziły Filię nr 8.

Mali czytelnicy wzięli udział w lekcji bibliotecznej oraz w warsztatach plastycznych. Tematem spotkania było „Włókiennictwo”. Dzieci wirtualnie zwiedziły Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku- Białej. Inspiracją do przygotowania przez prowadzące Bibliotekarki prezentacji było Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Ekspozycję Domu Tkacza oraz rekonstrukcje hal fabrycznych uczestnicy obejrzeli za pośrednictwem Internetu, poznając przy tym zasady pracy maszyn włókienniczych i dziewiarskich.

Po zakończeniu części teoretycznej mali goście mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów plastycznych, uczestnicząc w zajęciach plastycznych. W ich pierwszej układali kompozycje z wykorzystaniem przedmiotów kojarzących się z włókiennictwem, a następnie robili jej zdjęcie. W drugiej części dzieci wykonały projekt bluzeczki przy wykorzystaniu dowolnej techniki plastycznej.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Tak odkrywa się świat – multimedialne spotkania z nauką”. Projekt jest finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.