czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 marca 2011
  • 11 marca 2011
  • wyświetleń: 3689

Jubileuszowa zabawa integracyjna

Już po raz 20. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowała zabawę integracyjną "Bawimy się razem". Impreza odbyła się w "Dworku Stara Cynkownia".

Dla ponad 130 uczestników oraz ich rodzeństwa i opiekunów zagrał i zaśpiewał zespół instrumentalno-wokalny działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ligocie oraz Grzegorz Faber - uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach.

Podczas wspólnej zabawy czekało mnóstwo atrakcji: ciekawe konkursy, quizy, konkurencje. Możliwość pokazania swoich umiejętności wokalnych i tanecznych sprawiło uczestnikom niemało frajdy. Rodzice przyznają, że to ważne dla ich pociech i nich samych, żeby spotkać się z innymi dziećmi i ich rodzicami. W zabawach brali udział niemal wszyscy, nikt nie zważał na ograniczenia ruchowe i intelektualne - liczył się uśmiech i dobra zabawa, a także kontakt z rówieśnikami. A to bardzo istotne.

Jubileuszowa zabawa integracyjna · fot. Archiwum: MBP


We wspólnej zabawie nie zabrakło pensjonariuszy Domu "Złota Jesień" w Czechowicach-Dziedzicach. W organizację integracyjnych spotkań włącza się właściciel dworku Stara Cynkownia udostępniając salę nieodpłatnie oraz Miejski Dom Kultury, który zabezpiecza nagłośnienie imprezy.

Bibliotekarze mają nadzieję, że takich życzliwych mieszkańców wspierających inicjatywy na rzecz niepełnosprawnych dzieci jeszcze przybędzie. Zabawa była wyśmienita, humory dopisywały, za każdy udział w konkursach hojnie nagradzano nie tylko oklaskami ale i gadżetami. Jak widać na zdjęciach do zabawy tanecznej przyłączyli się również dorośli. Na zakończenie tradycyjnie obdarowano dzieci paczkami pełnymi łakoci oraz pluszakami.

Nan / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.