czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 marca 2011
  • wyświetleń: 1170

Spotkanie z Anastazją Pustelnik

Miejska Biblioteka Publiczna 3 marca gościła Siostrę Anastazję Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości oraz o. Bogdana Całkę. Specjały Siostry zna cała Polska. Siostra Anastazja piecze, smaży, gotuje, a lato i jesień zamyka w pachnących konfiturami słoikach.

Spotkanie z Anastazją Pustelnik
fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Po przywitaniu przez Dyrektor MBP Ewę Kmiecik-Wronowicz, licznie zgromadzeni czytelnicy zadawali utalentowanej kucharce pytania. Dzięki nim, mogliśmy dowiedzieć się o kilku szczegółach z życia Siostry oraz poznać sposoby radzenia sobie z „niesfornymi” wypiekami. Siostra udzieliła również kilku porad kuchennych.

Po pierwszej części spotkania Siostra Anastazja wraz z Komisją Konkursową w osobach: O. Bogdan Całka, Izabela Wątor oraz Janina Kaczmarczyk przystąpili do rozstrzygnięcia Konkursu Cukierniczego. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ przyniesione wypieki były niezwykle smaczne, a konkurencja duża. Zwyciężył tort cappuccino. Wszystkich specjałów biorących udział w konkursie można było spróbować osobiście. Na pamiątkę, serdecznego, pełnego ciepła spotkania Siostra Anastazja otrzymała od Dyrektor MBP upominek w postaci obrazu wykonanego techniką pergaminową przez Urszulę Bolek.

Po zakończeniu spotkania, można było nabyć jedną z 6 wydanych książek – z wypiekami, surówkami, czy też daniami mięsnymi- oraz dostać cenną dedykację od Siostry Anastazji.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.