czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 11 marca 2011
  • wyświetleń: 890

Kaniów: Wędrówki po świecie

W marcu w bibliotece podczas cyklicznych spotkań pt. "Wędrówki po świecie” dzieci z Przedszkola miały możliwość po raz kolejny usłyszeć opowieści o Francji, Grecji i Starożytnym Egipcie oraz mogły wykonywać różne prace.

Grupa cztero i pięciolatków przeniosła się w czasy starożytnej Grecji i zamieniła się w greckich bogów i bogiń. Z bloku technicznego, tektury i bibuły wykonały kolorowe diademy oraz różne atrybuty władzy. Z tych kilku prostych materiałów powstały fenomenalne łuki, strzały, miecze, tarcze, młot, trójząb, sowa, skrzydła i inne. Pod koniec zajęć dzieci poznały opowieści o Olimpie - siedzibie greckich bogów.

W grupach pięcio i sześciolatków dzieci wysłuchały opowieści o faraonach, grobowcach oraz o życiu codziennym starożytnych Egipcjan. Upiększyły kredkami wizerunki bóstw egipskich oraz wykonały wspaniały papierowy obelisk, na którym umieściły swoje imiona.

Natomiast w dniu francuskim w drugiej grupie pięcio i sześciolatków przeprowadzono quiz wiedzy o Francji. Przybliżono symbole narodowe. Dzieci wykonały dostojną Mariannę z czapką frygijską na głowie oraz pomalowały koguty galijskie, które potem ozdobiły kolorowymi wycinankami z papieru.

Kolejne spotkania z dziećmi już za miesiąc.

aka / czecho.pl, źródło: GBP Bestwina

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.