czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 16 marca 2011
  • wyświetleń: 2087

Udamy sie w podróż do Maroka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu" podaj

Za nami:

W piątek (25 marca) o godzinie 19.00 w salce AKF "Klaps" w Chybiu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Byłem tu". Tym razem będzie ono nosiło temat "Maroko przedsionek Afryki". Wstęp wolny.

Maroko, Egipt, plaża, morze, wielbłąd


- Wybierzemy się w podróż na Saharę - oczywiście na wielbłądach. Jak przeżyć na pustyni? Dżelaby, turbany i zasłonięte twarze. - Fez, Marakesz, Essaouira - zwiedzimy stare miasta, czyli mediny. Dowiemy się jak wydostać się z labiryntów uliczek, odwiedzimy dzielnice garncarzy i oczywiście targowiska.

- Afryka to nie tylko pustynia i upał. To także soczysta zieleń w oazach, wszechobecny kolor indygo i zaklinacze węży. - Jak kobiety dbały o gładką cerę i piękny uśmiech? Opowiemy o tradycyjnych kosmetykach Berberów i malowaniu henną - zapewniają organizatorzy.

- Co to jest tadżin i jak przyrządza się berber whisky? Dowiemy się, dlaczego Marokańczycy lubią herbatę z pianką. - Maroko to także miejsce, gdzie pracowały gwiazdy Hollywood. Tajemnicze kazby i niesamowite plenery - to przyciąga wielu.

Skosztujemy tradycyjnej marokańskiej herbaty i dowiemy się jak wygląda malowania henną Każda kobieta w północnej Afryce (w Indiach także) maluje swoje dłonie i stopy henną - mieszanką z rośliny, która rośnie tylko w tym rejonie świata. Kobiety zdobią swoje ciało przed wyjściem za mąż, przed urodzeniem dziecka i w momentach, gdy chcą być po prostu piękne. Prowadzący nauczą wszystkie panie wykonywać takie tatuaże (henna w 100% naturalna - nieszkodliwa dla zdrowia)

Na koniec poznamy naturalne kosmetyki prosto z Afryki Arganiowy olejek do ciała, szampon z oliwek, mascara, którą każda kobieta musi sobie zrobić sama, odżywka i farba do włosów w jednym. Pokażemy też ciekawą pastę do zębów i naturalne wykałaczki! Indygo, terakota, szafran i inne cuda - wszystko będzie można zobaczyć, dotknąć i spróbować.

aka / czecho.pl, źródło: GOK Chybie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu" podaj