czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 8 lipca 2004
  • wyświetleń: 792

Do Bielska już bez przeszkód, do Pszczyny –

Reklama

Pomiędzy władzami Czechowic–Dziedzic i Bielska–Białej doszło do podpisania umowy w sprawie ułatwienia komunikacji autobusowej. Wprawdzie jak dotąd autobusy między miastami kursowały, to brak dokładnego określenia zasad współpracy budził pewne kontrowersje. Teraz bielskie autobusy będą mogły bez przeszkód wjeżdżać na teren Czechowic–Dziedzic i odwrotnie.

Na podpisanie podobnej umowy pomiędzy Czechowicami–Dziedzicami i pobliską Pszczyną na razie się nie zanosi. „– Owszem, planowaliśmy już kilka lat temu takie porozumienie, jednak na razie projekt utkwił w martwym punkcie” – powiedział nam dyrektor czechowickiego PKM - Sylwester Broncel.

Stanowisko pszczyńskiej strony jest bardziej sceptyczne. „- Nic mi nie wiadomo na temat takiego porozumienia.” – ucina krótko dyskusję pani Joanna Brożek z pszczyńskiego PKS.
Między Pszczyną, a Czechowicami na dzień dzisiejszy nie działa ani jedna linia autobusowa. Mieszkańcom nie posiadającym samochodu pozostaje więc korzystanie z usług kolei.

MiK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.