czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 26 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 6553

Siatkarze z Czechowic najlepsi

Kilka tygodni temu zakończyły się rozgrywki siatkarzy amatorów I i II ligi w Czechowicach-Dziedzicach. Po kilkumiesięcznych rozgrywkach, w finale spotkały się najlepsze od lat drużyny z naszego miasta SV Środek oraz Stars'i (od obecnego sezonu Benq Stars'i).

Starsi


Kolejne zwycięstwo i tytuł mistrza ligi amatorów w sezonie 2010/11 zdobyli siatkarze popularnych Starsów występujących w składzie: Wiesław Gliniak (kpt), Jarosław Banaś, Dariusz Kóska, Sebastian i Mateusz Piotrowscy, Paweł Kristof, Łukasz Szymański, Mirosław Wojtek, Dariusz Janko i Piotr Kluska.

Benq Stars'i równolegle z rozgrywkami ligi czechowickiej od jesieni 2010 brali udział w meczach Amatorskiej Ligi Siatkówki w Bielsku-Białej. To silniejsza liga. Także biorąc pod uwagę fakt, że występuje tam więcej drużyn i w I i w II lidze, a też z uwagi na występy w niektórych drużynach byłych pierwszoligowców - siatkarzy profesjonalnie uprawiających te dyscyplinę kilka, kilkanaście lat temu (Wagner, Kwasowski, Popik, Kosatka).

Czechowiccy Benq Stars'i to też nie debiutanci w lidze bielskiej i od wielu sezonów zajmują w niej wysokie lokaty (m.in wicemistrzostwo dwa lata temu), ale nigdy wcześniej nie sięgnęli po najwyższe trofeum. W tym roku cały cykl rozgrywek zasadniczych zakończyli na drugim miejscu i z tej lokaty wystartowali do rozgrywek play-off. Wygrane kolejne mecze w tej rundzie (kolejno z Regulusem 2-0 i z Bartkiem 3-0) zaprowadziły Starsów do finału, w którym spotkali się z wielokrotnym mistrzem ALS - drużyną Hyperion-Oxide. W tej właśnie drużynie prym wiodą dawni zawodowcy - byli siatkarze I ligi krajowej siatkówki. Praktycznie wszystkie mecze czechowiczanie rozegrali mając w kadrze siedmiu zawodników: Jarosław Banaś (kpt), Krzysztof Czubiński (rozgrywający), Paweł Kristof, Sebastian Piotrowski, Dariusz Kóska, Mirosław Mrózek oraz Szymon Zuber. Ten ostatni zawodnik to nabytek Starsów z czechowickiego SV Środek.

Finałowy mecz to twarda walka równorzędnych w tym dniu przeciwników. Walka w każdym z pięciu setów. Radość dla Benq Stars'i przyszła po ostatniej piłce ostatniego seta. Na szczęście granego z przewagą kilku punktów od początku i tak też zakończonego - rezultatem 15-9.

Wreszcie Bielsko-Biała zdobyte. Podwójna korona dla Benq Stars'i Czechowice-Dziedzice.

Wiesław Gliniak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.