czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 30 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 1710

Lesiak przed Mistrzostwami Śląska

Już w najbliższy wtorek w samym centrum Katowic rozegra się I Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska - II Rajd Transportowca. Na starcie z Placu Honorowego pod spodkiem zobaczymy kierowcę rajdowego - Jakuba Lesiaka wraz z nowym pilotem Szymonem Krajka, którzy będą reprezentować Automobilklub z Czechowic-Dziedzic.

Jakub Lesiak


Jakub Lesiak


Jakub Lesiak


Po nieudanym z powodu ciągle psującego się samochodu zeszłym sezonie nadchodzi tegoroczny z nowym samochodem, nowymi sponsorami, nowym serwisem i nowym klubem. Rajdowiec w Katowicach wystartuje 160 konną Hondą Civic 1,6 VTEC zdobioną logami nowych partnerów: Kurtok-Parkiety, B.H.Podbeskidzie oraz Go-West oraz firm wspierających starty od początku: Loko i Rolchem. Kierowca zmienił Automobilklub z Beskidzkiego na
Śląski-koło w Czechowicach-Dziedzicach.

Rajd Transportowca zostanie rozegrany pod patronatem Prezydenta miasta Katowice oraz Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej w ramach Motomajówki - imprezy promującej motoryzację jako hobby i sport. Odcinki specjalne rozegrane zostaną m.in. na torze w Chorzowie oraz w samym Centrum Miasta w rejonie ronda Katowickiego. Więcej o imprezie na www.rajdtransportowca.pl.

Założenia minimum na rajd to przede wszystkim szybkie zaadoptowanie się do nowego samochodu i zdobycie miejsca na podium w klasie 4. "Przez weekend czekają mnie dopiero pierwsze testy Hondy w warunkach oesowych, więc nie mogę powiedzieć nic o moim wyczuciu w tym samochodzie" - tłumaczy kierowca - "jednak po testach zawitamy pod któryś z okolicznych klubów, a tam niska Honda z głośnym wydechem na pewno zrobi większy szał niż Citroen prawie jak od babci"

Zapraszamy więc do kibicowania naszej załodze w Katowicach 3go Maja od godziny 11.00.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.