• 9 maja 2011
  • wyświetleń: 1781

III miejsce Wawrzyczka w Pucharze

W dniach 7 i 8 maja w berlińskiej Sportforum Hale rozegrano kolejny turniej z cyklu Pucharu Europy juniorek i juniorów młodszych.

Znakomicie spisał się zawodnik KS Judo Czechowice-Dziedzice Paweł Wawrzyczek, zdobywając w kat.wagowej 55 kg (52 zawodników) brązowy medal.

W drodze do podium pokonał kolejno Cappaert Ruben (Bel), Bucci Eduardo (Ita). Trzecią walkę przegrał z zawodnikiem rosyjskim Gadzhiev Rasul. W walkach repasażowych poszło gładko. W pierwszej pokonał Austriaka Spindler Nico, a następnie jego rodaka Vogel Amin.
W walce o brązowy medal zwyciężył Ershov Pawel (Rus) przez skuteczne założenie trzymania.