czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 14 maja 2011
  • wyświetleń: 919

Ósmy i ostatni turniej darta

7 maja odbył się finał Mistrzostw Czechowic-Dziedzic Vita Life Dart Championship nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic. Był to ósmy, a zarazem ostatni turniej tego cyklu w sezonie 2010/2011.

W pierwszej fazie rozgrywek mecze grupowe rozgrywano systemem każdy z każdym, a miejsce zajęte w grupie decydowało o rozstawieniu w drugiej fazie rozgrywek. Faza druga to już gra systemem pucharowym do dwóch wygranych. Większość pojedynków była bardzo zacięta, o czym może świadczyć ilość pojedynków, w których musiał decydować trzeci dodatkowy leg. Pierwszą i drugą rundę bez większych problemów przeszli faworyci, którzy w imponujący sposób rozprawili się ze swoimi przeciwnikami.

Kolejne gry przynosiły pierwsze rozstrzygnięcia. Porażka w barażach Arkadiusza Sikory, który tracił do Bartosza Obracaja punkt w klasyfikacji generalnej, przy fenomenalnej grze tego drugiego spowodowała, że zwycięzcą tego turnieju jak i całego cyklu został Bartosz Obracaj ze Świętoszówki.

Zacięta walka toczyła się o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, na które szanse mieli trzej zawodnicy. Pierwszy z tej rywalizacji odpadł mieszkaniec Wisły Daniel Bujok zajmując w turnieju piąte miejsce, a w całym cyklu czwarte. W stawce walczącej o miejsce na pudle zostało dwóch kandydatów. Był to bratobójczy pojedynek, gdyż spotkali się w nim bracia Rafał i Jacek Walusiak. Po wyrównanej grze lepszy okazał się Jacek, który w turnieju zajął drugie miejsce, a w klasyfikacji generalnej stanął na najniższym stopniu podium.

Klasyfikacja 8 turnieju:
1. Bartosz Obracaj 10 pkt
2. Jacek Walusiak 8 pkt
3. Mariusz Sajdok 6 pkt
4. Rafał Walusiak 5 pkt
5. Arkadiusz Sikora 3 pkt
6. Daniel Bujok 3 pkt
7. Jarosław Brzuska 2 pkt
8. Andrzej Wizner 2 pkt
9. Reszta uczestników po 1 pkt

Klasyfikacja generalna cyklu (pierwsza 8):
1. Bartosz Obracaj 60 pkt
2. Arkadiusz Sikora 52 pkt
3. Jacek Walusiak 37 pkt
4. Daniel Bujok 33 pkt
5. Rafał Walusiak 31 pkt
6. Mariusz Sajdok 27 pkt
7. Tomasz Kołodziejczyk 23 pkt
8. Jarosław Brzuska 15 pkt

Organizatorem Turnieju była Młodzieżowa Rada Miejska Czechowic-Dziedzic kadencji 2009-2011.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.