czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 25 maja 2011
  • wyświetleń: 1409

Lekkoatleci nie awansowali

Nie udało się lekkoatletom LUKS Zabrzeg awansować do I ligi juniorów. W rozegranych w Sosnowcu zawodach drużynowych w grupie B zajęli X miejsce wyprzedzając jedynie zespoły "Ekonomik" Nysa, "Piast" Gliwice i "Sprint" Bielsko-Biała.

Reklama

LUKS Zabrzeg oddał 4 walkowery z powodu kontuzji najlepszego zawodnika Marcina Londzina oraz biegaczki na długie dystanse. Dwie zawodniczki nie stawiły się na zbiórkę, ponadto silna sztafeta 4x100m chłopców została zdyskwalifikowana za przekroczenie strefy zmian.

Start zespołu można uznać jednak za udany, ponieważ zawodnicy ustanowili szereg wartościowych rekordów życiowych. Swoją konkurencje wgrali plotkarze na 400m Marcel Marszałek i Jakub Rdzanek (Marcel w kat.juniorów młodszych, a Jakub w kat. juniorów).

Ponadto rekordy życiowe ustanowili: Wiktoria Szlagor w rzucie oszczepem, Paulina Kretschmer i Agnieszka Czyszczon w chodzie na 5km, Katarzyna Budny, Maciej Zelazny i Tomasz Zolich w biegu na 100m oraz Kamila Przemyk, Krzysztof Kajstura i Jakub Banet w biegu na 800m. Sztafety 4x400m kobiet i mężczyzn ustanowiły rekordy klubowe.

We wrześniu lekkoatleci LUKS Zabrzeg powalczą o jak najwyższe miejsce w II lidze. Przed nimi także starty w międzynarodowym mitingu w Bielsku-Białej (28 maja), międzywojewodzkich mistrzostwach juniorów (4-5 czerwiec w Częstochowie) oraz w mistrzostwach Polski zrzeszenia LZS (10-12 czerwiec w Słubicach).

Jan Kobędza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.