Sport

  • 26 maja 2011
  • wyświetleń: 12558

Zakończenie Ligi Futsalu Maluchów

W poniedziałek 16 maja na boisku ORLIK2012 przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach, zostało rozegrane spotkanie finałowe turnieju Ligi Futsalu Maluchów 2011 dla dzieci z rocznika 2001.

Turniej piłkarski, którego inauguracja odbyła się w marcu na hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 5, został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy Orlik2012 Czechowice-Dziedzice.

Turniej ten był sponsorowany przez Gminę Czechowice-Dziedzice oraz objęty patronatem Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i Gazety Czechowickiej.

Szczególne podziękowania chciałbym złożyć na ręce pana Mariana Błachuta - Burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz pana Romana Kubieńca - Prezesa Podokręgu Bielsko-Biała - Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

W turnieju uczestniczyły następujące drużyny:

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


LKS Przełom Kaniów

LKS Przełom Kaniów


BTS Rekord Bielsko-Biała

BTS Rekord Bielsko-Biała


UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice

UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice


UKS Rotuz Bronów

UKS Rotuz Bronów


UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice (gospodarze turnieju)

UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice


Drużynę gospodarzy reprezentowały następujące osoby: Sebastian Nawrocki, Szymon Nowak, Karol Klarman, Patryk Smalcerz, Dawid Kopeć, Maciej Pniok, Maciej Hereda, Adam Gola, Kacper Łukaszek, Miłosz Kopeć, Jeremiasz Głowiczka, Damian Mendyk, Wojciech Szwed, Kacper Sikora, Adrian Skrbeński, Bartosz Grzywa, Patryk Warso, Bartosz Kus, Marcin Śliwiński i Trener - Andrzej Michalski.

W spotkaniu inauguracyjnym gościnnie wystąpiły również drużyny: UKS Centrum Pszczyna i LKS Kozy. W sumie w zmaganiach, które obywały się od marca co tydzień w każdy poniedziałek, uczestniczyło około 90 dzieci w rocznikach od 2004 do 2001. Spotkania te odbywały się w dwóch grupach. W pierwszej gospodarzem była drużyna UKS Orlik 2012 Czechowice - Dziedzice, natomiast w drugiej - UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice.

Po kilku tygodniach rozgrywek drużyny w swoich grupach zajęły następujące miejsca:

GRUPA I

1. BTS Rekord Bielsko-Biała
2. UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
3. UKS Rotuz Bronów

GRUPA II

1. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
2. LKS Przełom Kaniów
3. UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice

Następnie w Wielkim Finale spotkały się następujące drużyny:
Mecz o 5 i 6 miejsce: UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice - UKS Rotuz Bronów (wynik spotkania: 0:6)
Mecz o 3 i 4 miejsce: LKS Przełom Kaniów - UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice (wynik spotkania: 0:2)
Mecz o 1 i 2 miejsce: TS Podbeskidzie Bielsko-Biała - BTS Rekord Bielsko-Biała (wynik spotkania: 2:3)

Końcowa klasyfikacja po spotkani finałowym wyglądała następująco:

1. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
2. BTS Rekord Bielsko-Biała
3. UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
4. LKS Przełom Kaniów
5. UKS Rotuz Bronów
6. UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice

Spotkania rozgrywane były w duchu FAIR-PLAY i dobrej zabawy. W trakcie finału dzieci mogły uczestniczyć również w przygotowanych dla nich zabawach sportowych.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz to co dzieciom sprawiło najwięcej radości - słodkie niespodzianki.

drużyny liga malucha


Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wiele niezwykle emocjonujących widowisk, które dostarczyły nam dużo radości. Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę. Chciałbym również podziękować rodzicom drużyny gospodarzy zaangażowanym w przygotowanie finału. Zapraszamy wszystkich uczestników na jesienną Beskidzką Ligę Maluchów 2011.

Mariusz Hereda

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.