czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 30 maja 2011
  • wyświetleń: 2443

GP3 w finale turnieju Coca-Coli

27 maja na stadionie MORiSu w Chorzowie odbył się finał wojewódzki turnieju Coca-Cola Cup, w którym znakomicie spisali się uczniowie GP3 z Czechowic-Dziedzic - na co dzień zawodnicy UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice.

Reklama

Czechowiczanie dotarli aż do finału tego prestiżowego turnieju, zdobywając tytuł vice mistrzów Śląska. Uczniowie GP3 ulegali jedynie drużynie Ruchu Chorzów, która w tym turnieju występowała jako GP nr 9 z Chorzowa (Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego PZPN).

Młodzi Czechowiczanie udział w finałowej imprezie zapewnili sobie wygrywając dwa turnieje eliminacyjne, które odbyły się w kwietniu i maju.

W finale wojewódzkim wystąpiło 18 drużyn podzielonych na 6 grup, po trzy zespoły. Naszej drużynie w grupie przyszło się zmierzyć z GP nr 6 z Rybnika (szkoła Mistrzostwa Sportowego ROWu Rybnik) oraz Gimnazjum z Wielowsi.

Już w pierwszym meczu drużyna pokonała rówieśników z Rybnika aż 5-2, natomiast w drugim meczu pokonała Gimnazjum z Wielowsi 8-1 i pewnie awansowali do rundy pucharowej.

W ćwierćfinale młodzi Czechowiczanie rozbili drużynę z Goleszowa 7-1 i awansowali do półfinału gdzie rozbili drużynę z Jastrzębia 4-2 i tym samym awansowali do wielkiego finału.

W finale nasza drużyna musiała uznać wyższość rywala, w którego składzie znajdowali się sami reprezentanci kadry Śląska oraz reprezentant Polski i ulegli ostatecznie 4-1. Ponadto Marcin Janusz został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Skład GP3:Janusz Marcin, Jurek Paweł, Jurek Rafał, Kozłowski Bartłomiej,Lipka Artur, Dyduch Mateusz, Moś Mateusz, Matejko Przemysław, Adamus Michał, Beczała Damian
Trener: Michał Gazda

To kolejny sukces tej utalentowanej drużyny z rocznika 95. Przypomnijmy że w październiku młodzicy zawodnicy Gp3 zdobyli tytuł mistrza śląska pierwszej edycji śląskiej Ligi Orlików natomiast w kwietniu uzyskali awans do półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej, a teraz zdobyli tytuł vicemistrzów Śląska turnieju Coca-Cola Cup, w którym wystartowało w województwie śląskim ok 500 drużyn.

GP3

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.