czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 30 maja 2011
  • wyświetleń: 1800

LUKS Zabrzeg na mitingu

32 młodych lekkoatletów LUKS Zabrzeg wzięło udział w międzynarodowym mitingu lekkoatletycznym "Beskidian Athletic", rozegranym 25 maja na stadionie KS"Sprint" w Bielsku-Białej.

W zawodach wzięli udział reprezentanci Anglii, Niemiec, Ukrainy, Rumunii oraz zawodnicy klubowi z Polski. Mimo bardzo zlej pogody uzyskano szereg bardzo dobrych wyników.

Nasi reprezentanci 7-krotnie stawali na podium, w tym 3 razy na jego najwyższym stopniu. Złote medale zdobyli: Paulina Kozioł w biegu na 150m dziewcząt (także srebro w biegu na 60m), Elżbieta Glogowska w biegu na 100m juniorek młodszych oraz Filip Grygierczyki w biegu na 300m chłopców.

Na trzecim miejscu podium stanęli: Katarzyna Budny w biegu na 100m juniorek młodszych, Szymon Jedynski na 100m młodzików oraz Karolina Bumbar w pchnięciu kulą młodziczek.

IV miejsca tuz za podium zajęli: Oliwia Kwaśniak w skoku w dal dziewcząt, Justyna Halas na 100m młodziczek, Artur Kopiasz w skoku w dal młodzików oraz Justyna Surowiecka w biegu na 150m dziewcząt.

W sekcji lekkoatletycznej na obiekcie MOSiRu trenuje obecnie 50 utalentowanych, młodych lekkoatletów, którymi zajmują się trenerka Iwona Hasny (trenuje grupę najmłodszą), trenerka Wioletta Ploskonka (trenuje grupę sprinterska) (- obie pracują społecznie - oraz trener Jan Kobedz, który prowadzi grupy biegów średnich, skoków i rzutów.

Druga grupa pod opieka trenera Piotra Fendera trenuje w Zabrzegu. Sekcja lekkoatletyczna współpracuje z SP-2 i SP-3, gdzie zajęcia lekkoatletyczne prowadzą nauczyciele WF. Również coraz więcej dzieci trenuje lekkoatletykę z SP-1 i GP-3.

Jan Kobędza / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.