czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 6 czerwca 2011
  • wyświetleń: 1671

LUKS Zabrzeg: 19 medali i rekord

Z bogatym łupem 19 medali i rekordem Śląska w 8-boju wrócili lekkoatleci LUKS Zabrzeg z Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 4 i 5 czerwca w Częstochowie.

Reklama

Rekord Śląska w 8-boju w dwóch kat.wiekowych 16 i 17 lat ustanowił Marcel Marszałek z wynikiem 4357 pkt. W 8-boju wystartowało dwóch naszych zawodników Marcel i Mateusz Szatanik. Startowali udanie w biegach na 100,400 i 100 i 110m przez plotki oraz w skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem,wpadka nastąpiła w skoku wzwyż, gdzie Marcel skoczył tylko 150cm, a Mateusz nie zaliczył żadnej wysokości. Mimo tej wpadki Mateusz uzyskał 4108 pkt. i zajął III miejsce, Marcel był II, a zwyciężył zawodnik z Opola. Wpadkę w skoku wzwyż usprawiedliwiamy kompletnym brakiem możliwości treningu tej konkurencji.

Pozostałe medale zdobyli: Wiktoria Szlagor i Karolina Biernat - zloty i brązowy w rzucie oszczepem, Elżbieta Glogowska srebrny i brązowy w biegach na 200 i 100m, Kamila Przemyk - srebrny w biegu na 3000m, Paulina Kretschmer i Agnieszka Czyszczon brązowe w chodzie sportowym na 5km, Paulina w kat.juniorek młodszych, a Agnieszka w kat.juniorek. Jakub Rdzanek zdobył srebrny medal w biegu na 400m przez plotki.

Konrad Nocoń zdobył również srebrny medal w skoku w dal. 8 medali brązowych dorzuciły sztafety 4x100m juniorek młodszych i juniorów młodszych. Dziewczęta biegły w składzie: Elżbieta Glogowska, Katarzyna Budny, Dominika Bajger i Karolina Halas, a chlopcy w zestawieniu: Maciej Zelazny, Marcel Marszalek, Arkadiusz Muras i Mateusz Szatanik. Rekordziście Śląska i wszystkim medalistom gratulujemy.

Jan Kobędza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.