Sport

  • 7 czerwca 2011
  • wyświetleń: 3876

3. miejsce czechowiczanek

W dniach 4-5 czerwca przed katowickim Spodkiem odbywał się ogólnopolski finał Orlik Basketmanii. Podczas eliminacji gminnych, wojewódzkich oraz na finale ogólnopolskim zagrało łącznie 5500 dzieci w 549 drużynach. Przy pięknej pogodzie rywalizowało 20 najlepszych zespołów, w czterech kategoriach, które zostały wyłonione finałów wojewódzkich, a wśród nich Niebieskie Stokrotki reprezentujące Czechowice-Dziedzice i województwo śląskie.

Orlik Basketmania
fot. taurus / klub czecho.pl


Podopieczne Ireny Danielczyk i Mariusza Kocura nie najlepiej rozpoczęły swój udział w turnieju przegrywając jak się później okazało ze zwycięzcą turnieju PG Koźle 12-7. Porażka podziałała mobilizująco na dziewczyny, które wygrały dwa kolejne mecze z Gimnazjum z Niska 12-7 oraz Basket Girls Crew Tarnów 17-15.

Czechowiczanki pierwszy dzień zmagań zakończyły z dodatnim bilansem spotkań w czym duża zasługa całej drużyny, a w szczególności kapitan drużyny Stefanii Seniow. Warto nadmienić, że w sobot ę skład czechowickiej drużyny był osłabiony choćby brakiem czołowej zawodniczki Doroty Czarnieckiej, której udało się wspomóc koleżanki w niedzielny poranek. W meczu decydującym o kolejności w tabeli i awansie do finału Niebieskie Stokrotki uległy późniejszym vice mistrzyniom drużynie z Gimnazjum 1 Boguszów Górce 7-9. Zwycięstwo i finał był na wyciągnięcie ręki ale niemoc rzutowa w końcówce spotkania zadecydowała, że czechowiczanki zagrały tylko o trzecie miejsce. W spotkaniu o najniższy stopień podium Niebieskie Stokrotki ponownie spotkały się z drużyną z Niska, którą pokonały wysoko bo aż 26-9 i tym samym zdobyły brązowe medale Orlik Basketmanii w kategorii dziewcząt 14-15 lat.

Po sukcesie drużynowym nadszedł również czas na nagrody indywidualne. Dwie zawodniczki z Czechowic-Dziedzic zostały wyróżnione pamiątkowymi statuetkami, Agnieszka Pawlaczek została wybrana najkulturalniejszą zawodniczką turnieju, a kapitan Stefania Seniow została wybrana do najlepszej "piątki" turnieju.

Wartym podkreślenia jest fakt, że sporą część zespołu tworzyły zawodniczki z pierwszej klasy, którym brakuje jeszcze ogrania a mimo to potrafiły osiągnąć tak wielki sukces i zdobyć medale w finale ogólnopolskim.

Skład drużyny w finale ogólnopolskim: Stefania Seniow (kapitan), Justyna Hałas, Justyna Płachno, Dorota Czarniecka, Agnieszka Pawlaczek, Agata Kędzior, Karolina Bumbar, Aleksandra Kołoczek, Sonia Gontko, Patrycja Białek.

taurus

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.