Sport

  • 15 czerwca 2011
  • wyświetleń: 1542

UMKS wygrał turniej Ligi Żaków

Piłkarze z rocznika 2000 i młodsi Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Trójka" Czechowice-Dziedzice zwyciężyli w turnieju finałowym Ligi Żaków o Puchar Prezesa BOZPN 2011.

W drodze do turnieju finałowego nasi piłkarze wygrali grupę z bardzo silnym rywalem Podbeskidzie Bielsko-Biała. Faza grupowa polegała na sześciu turniejach między trzema drużynami: UMKS "Trójka", Podbeskidzie i GOSiR Wilkowice. Drużyna z Wilkowic była dostarczycielem punktów. Dlatego walka o pierwsze miejsce dające awans do turnieju finałowego do ostatniego turnieju toczyła się pomiędzy drużynami z Czechowic-Dziedzic i Bielska -Białej. R

ywalizacja była tak wyrównana, że przed ostatnim turniejem w Wilkowicach nadal sprawa awansu nie była rozstrzygnięta. Po 5 meczach w bezpośredniej konfrontacji był stan remisowy. Dopiero wygrana z Podbeskidziem 4 do 1 w ostatnim meczu dała żakom z Czechowic przepustkę do finałowego turnieju.

W finale spotkały się drużyny wygrywające swoje grupy: Rekord Bielsko-Biała, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, CWS Kozy, Zapora Wapienica. Losowanie przydzieliło już w półfinale naszej drużynie teoretycznie najsilniejszego przeciwnika Rekord Bielsko-Biała. Po regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Sprawę awansu do finału rozstrzygnąć miała loteria, czyli rzuty karne. Po dwóch kolejkach drużyna z Czechowic prowadziła już 2 do 0. Jednak po 5 podstawowych kolejkach stan rywalizacji się wyrównał 2 do 2.

Dramaturgia półfinału sięgnęła Zenitu i o awansie decydowały dodatkowe rzuty karne. Drużyna Rekordu miała 3 piłki meczowe, gdzie po naszych nieskutecznych strzałach nasz bramkarz Michał Wieczorek bronił jak w transie pozostawiając swój zespół w grze.

W dziewiątej kolejce nasz zawodnik w końcu zdobył bramkę, a wspomniany Michał Wieczorek obronił rzut karny rywala. Po dziewięciu kolejkach wygrana naszego zespołu 4 do 3. Nasz golkiper obronił 6 rzutów karnych i to dzięki jego postawie awansowaliśmy do finału.

W spotkaniu finałowym na nasz zespół już czekał zwycięzca drugiego półfinału Zapora Wapienica, która pokonała 1 do 0 CSW Kozy. Finał w porównaniu z meczami grupowymi z Podbeskidziem i półfinale z Rekordem był już spacerkiem, gdzie nasi zawodnicy pokonali rywali 6 do 1. Do nie lada niespodzianki doszło w meczu o 3 miejsce, gdzie podłamany porażką w rzutach karnych z naszą drużyną, zespół gospodarzy Rekordu Bielsko-Biała uległ CWS Kozy 2 do 1.

Drużyna żaków UMKS "Trójka" po trumfie w halowych rozgrywkach o Puchar Starosty Bielskiego w sezonie zimowym, zwyciężyła również w rozgrywkach na trawie o Puchar Prezesa BOZPN.

W ubiegłym roku w tych rozgrywkach również pokonaliśmy w grupie Podbeskidzie, a w półfinale drużynę Rekordu, jednak po przegranym meczu w finale musieliśmy uznać wyższość Pasjonacika Dankowice. W tym roku w okręgu bielskim UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice w roczniku 2000 i młodsi została mistrzem rozgrywek.

Skład drużyny UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice, podopiecznych Mariusza Maławego: Michał Wieczorek, Daniel Jonkisz, Grzegorz Abramek, Adrian Iciek, Piotr Strączek, Krystian Hebda, Jakub Wojtyła, Korneliusz Burian, Mateusz Borgieł, Jakub Przewoznik, Sebastian Babicki, Dawid Bieńko, Marek Czapnik, Łukasz Mąka, Łukasz Zjawiński.

Mariusz Maławy / czecho.pl

źródło: UMKS Trójka Czechowice - Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.