• 16 czerwca 2011
  • wyświetleń: 2266

LUKS Zabrzeg na mistrzostwach

W dniach od 10 do 12 czerwca w Słubicach odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Na przepięknym stadionie wybudowanym jako zaplecze dla olimpiady berlińskiej w 1936 roku wystartowała 13-osobowa grupa lekkoatletów LUKS Zabrzeg.

Dla naszych zawodników mistrzostwa były udane mimo ze tym razem wrócili bez medalu. Elżbiecie Glogowskiej zabrakło 0,01 s do brązowego medalu w biegu na 100m, Ela zajęła 4. miejsce a w biegu na 200m była piata.

Paulina Kretschmer stoczyła pasjonujący pojedynek o medal w chodzie sportowym na 5km. Paulina zajęła 4 miejsce przegrywając brązowy medal o 10 sekund. Jakub Rdzanek zajął również 4 miejsce w biegu na 400m przez plotki-do medalu brakło 0,3 s. Także pechowe 4 miejsce wywalczyła sztafeta 4x100m dziewcząt, biegnąc w składzie: Katarzyna Budny, Elżbieta Glogowska, Dominika Bajger i Karolina Halas.

Katarzyna Budny pobiła rekordy życiowe w biegach na 100 i 200m, a na "setkę" wystąpiła w finale, zajmując 6 miejsce. Wiktoria Szlagor zajęła 6 miejsce w rzucie oszczepem, a Konrad Nocoń był 9 w skoku w dal.

Wartościowy rekord życiowy w biegu na 800m ustanowila Karolina Halas. Dominika Bajger ustanowiła 2 rekordy życiowe w biegach na 100 i 200m, a Arkadiusz Muras pobił "życiówkę" w biegu na 200m.

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie a nasi zawodnicy potwierdzili przynależność do krajowej czołówki.