Sport

  • 16 czerwca 2011
  • wyświetleń: 3318

Srebrny medal siatkarzy

14 czerwca na kąpielisku Słupna w Mysłowicach , które znane jest z zawodów World Tour Kobiet, na których rywalizują najlepsze duety świata, nasi siatkarze: Artur Zięba i Radek Gil zmierzyli się z najlepszymi parami w województwie śląskim.

Siatkówka, gp2
fot. Agata Krywult


Do Mysłowic zjechało 28 par męskich reprezentujących najlepsze gimnazja w naszym województwie. Rozgrywki przeprowadzono systemem brazylijskim - do dwóch przegranych. W pierwszym meczu nasi chłopcy musieli się zmierzyć z zespołem z Jastrzębia , kolejnym przeciwnikiem była Częstochowa i Katowice- wszystkie mecze wygrane stawiał nas w bardzo dobrej sytuacji, niestety kolejny mecz z Rybnikiem przerwał naszą dobrą passę i musieliśmy uznać wyższość przeciwników.

Po przegranym meczu droga do zwycięstwa była trochę trudniejsza, bo trzeba było dobijać się do strefy medalowej od "tyłu". Tam trafiliśmy kolejno na zespół z Żor ,potem z Żywca. Wygrywając kolejne mecze dotarliśmy do półfinału, gdzie czekali na nas chłopcy z Radlina nie mając jeszcze żadnej porażki na swoim koncie. Z Radlinem już raz przegraliśmy- na półfinałach halowych- teraz przyszedł czas na rewanż. Mecz był bardzo zacięty, najlepszy z wszystkich przez nas rozegranych w tym dniu i najbardziej emocjonujący. Pierwszy set przegraliśmy , w drugim, po zaciętej końcówce wygraliśmy na przewagi a decydujący 3 set w końcówce był nasz. Tym sposobem w finale spotkaliśmy się znowu z Rybnikiem , który po raz kolejny okazał się lepszy od nas.

Zmęczeni, głodni i spaleni słońcem po 12 godzinach wracaliśmy do domu - ale jakie to ma znaczenie kiedy na szyi wisi srebrny medal Gimnazjady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców. To największy sukces naszych uczniów w tym roku szkolnym i w ogóle w historii gimnazjum.

Agata Krywult / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.