Sport

  • 19 czerwca 2011
  • wyświetleń: 2586

LUKS Zabrzeg na mistrzostwach

18 czerwca w Chorzowie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Śląska w kategorii dzieci i młodzików. Młodzi czechowiczanie zajęli w nich 6 medalowych miejsc.

Złote medale zdobyli: Paulina Kozioł w biegu na 300m,Filip Grygierczyk na tym samym dystansie oraz Jakub Zgrzebnicki w skoku wzwyż.
Na najniższym stopniu podium stanęli: Artur Kopiasz-dwukrotnie -w skoku w dal i w rzucie oszczepem oraz najmłodsza 12-letnia Oliwia Kwaśniak -w skoku w dal.

IV miejsca czyli blisko podium zajęli:Justyna Surowiecka w biegu na 100m,Robert Szwed i Gabriela Kołoczek w skoku w dal,Mateusz Banach w biegu na 600m,Jakub Forma w skoku wzwyż, Marianna Swietek w rzucie oszczepem i Filip Grygierczk w biegu na 100m.

Pozostali nasi młodzi zawodnicy ustanawiali rekordy życiowe co jednak nie wystarczało do zajęcia miejsca na podium.

Wszystkim sportowcom naszej gminy gratulujemy udanej pierwszej polowy sezonu sportowego i życzymy udanych wakacji.
Przed naszymi najlepszymi lekkoatletami mistrzostwa Polski juniorów w Toruniu w dniach 24-26 czerwca, gdzie w biegu na 400m przez płotki wystartuje Jakub Rdzanek oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Płocku w dniach 22-24 lipca z udziałem Elżbiety Glogowskiej w biegach na 100 i 200m, Pauliny Kretschmer w chodzie sportowym na 5km, Wiktorii Szlagor w rzucie oszczepem oraz Marcela Marszałka w 8-boju.

Jan Kobędza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.