Sport

  • 20 czerwca 2011
  • wyświetleń: 1896

Ministranci na stadionie

Podczas Diecezjalnej Spartakiadzie Służby Liturgicznej, która odbyła się 16 czerwca na stadionie LKS "Sokół" Zabrzeg wygrała drużyna z parafii św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach.

Drużyna, licząca 22 osoby, zajęła pierwsze miejsce spośród 22 parafii biorących udział w spartakiadzie. - Na szczególne wyróżnienie zasługują nasi medaliści: Paweł Jurek (złoto w biegu na 1 km w kategorii gimnazjalnej), Michał Czyż (srebrny medal w pchnięciu kulą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych) i Krzysztof Dzioba (srebrny medal w sprincie na 100 m w kategorii szkół ponadgimanzjalnych) – mówi proboszcz parafii o. Janusz Śliwa.

Drugie miejsce wywalczyli ministranci z parafii św. Wawrzyńca w Grojcu, a trzecie z parafii św. Józefa w Zabrzegu. Pozostałe drużyny ministrantów z naszego regionu zajęły: 11. miejsce parafia św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach, 20. parafia NMP Wspomożenia Wiernych, 21. parafia z Kaniowa.

wak / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.