czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 lipca 2011
  • wyświetleń: 1678

Reprezentanci Polski na EYOV

W dniach od 21 do 30 lipca w Trabzonie (Turcja) rozegrane zostaną Europejskie Igrzyska Młodzieży (EYOF).

Wykupil Wawrzyczek
fot. trainerman / klub czecho.pl


Igrzyska rozegrane zostaną w 12 dyscyplinach.Wśród 80 uczestników z całej Polski zakwalifikowanych Przez Polski Komitet Olimpijski, który jest koordynatorem wyjazdu, znalazło się dwoje reprezentantów naszego klubu: Marta Wykupil (57 kg) oraz Paweł Wawrzyczek (55 kg).

Przypomnijmy, że Wawrzyczek w tym roku to najlepszy judoka w gr. juniorów mł. w Polsce. Trzy razy stawał na trzecim stopniu podium podczas tegorocznych Pucharów Europy w tej kat. wiekowej (Zagrzeb, Berlin, Bielsko-Biała). Warto dodać ,że cała reprezentacja Polski w tej randze zawodów zdołała wywalczyć w sumie pięć medali.

Wykupil to tegoroczna Mistrzyni Polski oraz zdobywczyni brązowego medalu w Pucharze Europy w Kijowie.

W dotychczasowej historii klubu w zawodach tej rangi brali udział Barbara Bukowska (Letka) w Bath (Wielka Brytania - 1995 brązowy medal), Lisbona (Portugalia - 1997 brązowy medal), Michał Kubieniec Paryż (Francja - 2003), Marcin Partyka Ligliano (Włochy - 2005) oraz Jakub Kubieniec Ligliano (Włochy - 2005).

trainermen

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.