czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 12 września 2011
  • wyświetleń: 2139

Tenis stołowy: sezon wystartował

Tenisiści stołowi MKS-u rozpoczęli sezon od Wojewódzkich Turniejów Klasyfikacyjnych.

Joanna Blachura tenis stołowy
Joanna Blachura · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


W sobotę rozegrany został pierwszy WTK juniorów,w którym "objawieniem" była nasza zawodniczka Joanna Blachura. Startując po raz pierwszy w licencjonowanych turniejach wygrała "mały finał " zajmując piąte miejsce i kwalifikując się do 1/2 finału Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, który rozegrany zostanie w Brzegu, zostawiając z tyłu wiele renomowanych zawodniczek Śląska.

Asia, jak sama mówi - trenuje pingpong amatorsko i rekreacyjnie biorąc udział w zawodach szkolnych i amatorskich. Do naszego klubu zgłosiła się w ostatniej chwili przed sezonem, ale jej duży potencjał i chęci do ciężkiej pracy wróżą jej jeszcze wiele sukcesów. Oby takich "rekreacyjnych" zawodników było więcej.

Druga nasza zawodniczka Justyna Kopeć będąca jeszcze kadetką, zajęła miejsce 17-24 /na 64 startujące juniorki/ co również jest bardzo dobrym wynikiem.

WTK juniorów wygrał Adam Ramenda wychowanek UKS Bestwinka i ULKS Ligota.

W niedzielę rozegrany został Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny kadetów. O ile nasze kadetki Kopeć Justyna i Mola Patrycja osiągnęły oczekiwane wyniki: Kopeć J.miejsce 13-14,Mola P. -25-32 to startujące w tej kategorii młodziczki Fołta Monika, Furtak Kinga - spisały się rewelacyjnie.

Młodsze od kadetek o trzy lata zawodniczki zajęły wysokie miejsca: Furtak K. -17-24,Fołta M. -33 -co dobrze rokuje przed I WTK-iem młodzików, który rozegrany zostanie za tydzień w Żywcu.

MKS

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.