czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 12 września 2011
  • wyświetleń: 1965

Będzie mniej lekkoatletów

Liczącą 50 zawodniczek i zawodników sekcję lekkiej atletyki czeka w najbliższym czasie poważna redukcja. Jeden zatrudniony trener ma pod opieką 29 zawodniczek i 21 zawodników w przedziale wiekowym od 10 do 19 lat.

W takiej sytuacji nie ma mowy o prawidłowym i bezpiecznym szkoleniu młodzieży. Tym bardziej, że w tej grupie znajdują się sprinterzy i biegacze długodystansowi oraz skoczkowie i miotacze. W najbliższym czasie zostanie skreślonych z sekcji 15 utalentowanych młodych sportowców - 4 chłopców i 11 dziewcząt, są wśród nich medaliści mistrzostw Polski i Śląska. Przed nowym sezonem treningowym rozpoczynającym się 15 listopada nastąpi kolejna redukcja o 10 osób. Jeden trener nie jest w stanie prowadzić szkoleniowo więcej jak 25 lekkoatletów.

Mamy nadzieję, że sprawni młodzi lekkoatleci znajdą możliwości treningowe w innych sekcjach w naszym mieście, chociaż ich ulubiona dyscyplina jest "królową sportu".

W sekcji lekkiej atletyki chcą pracować dwie młode obiecujące trenerki, ale podobno miasta nie stać na ich zatrudnienie, a może po prostu brak dobrej woli.

W bieżącym roku młodzi lekkoatleci zdobyli 62 medale na imprezach wysokiej rangi, tzn. mistrzostwach Polski, Międzywojewódzkich i Śląska w różnych kategoriach wiekowych w zawodach halowych, przełajowych górskich i na stadionach.

W zawodach drużynowych sekcja startuje w II lidze juniorów. Wszyscy zawodnicy reprezentują Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Zabrzeg.

Jan Kobędza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.