czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 5 października 2011
  • wyświetleń: 1511

Lekkoatleci LUKS w kadrze Polski

12 młodych lekkoatletów LUKS Zabrzeg reprezentowało Polskę w trójmeczu lekkoatletycznym Czechy - Słowacja - Polska w ramach euroregionu Beskidy rozegranym w dniu 3 października we Frydku-Mistku.

Reklama

Trójmecz rozegrany w kategorii dzieci i młodzików przyniósł zwycięstwo reprezentacji Polski przed Czechami i Słowacją. Obok naszych lekkoatletów Polskę reprezentowało 5 zawodników LKS Pszczyna, 4 z Iskry Pszczyna, 4 z Biegacza Stryszawa, 4 zawodników ze Sprintu Bielsko-Biała i 5 z Tempa Kety.

W kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 1998-99 rozegrano konkurencje: biegi na 60m,300m,800m,skoki w dal i wzwyż, rzut piłeczką palantową oraz sztafetę 3x300m, w kategorii młodzików rocznik 1996-97 rozegrano takie same konkurencje, ale zamiast rzutu piłeczka palantowa zawodniczki i zawodnicy pchali kulą. Każdy zespół w danej kategorii wiekowej wystawiał po dwóch zawodników do konkurencji oraz po dwie sztafety.

W biegu na 300m wspaniale zwycięstwo odniosła Paulina Kozioł po pasjonującej walce z zawodniczka gospodarzy, która dwa dni wcześniej ustanowiła rekord Czech w tej kategorii wiekowej. Paulina ponadto zajęła 4 miejsce w biegu na 60m oraz zdobyła srebrny medal w sztafecie razem z klubowymi koleżankami Oliwia Kwasniak i Martyna Pniok.Oliwia zdobyła dwa brązowe medale: w biegu na 60m i w skoku w dal. Martyna Pniok wywalczyła brązowy medal w biegu na 800m, poprawiając rekord klubu w kategorii młodziczek.

Jakub Marek był 3 w biegu na 800m a wraz z kolegami klubowymi Rafałem Pająkiem i Jakubem Laszczakiem zajęli 4 miejsce w biegu sztafetowym.dodatkowo Rafał był 2 razy czwarty w biegach na 60 i 300m a Jakub Laszczak był również 2 razy czwarty w biegu na 800m i w rzucie piłeczką palantową.

W kat. młodziczek Justyna Halas zdobyła 3 medale: srebrny w biegu na 60m, brązowy w biegu na 300m oraz zloty w sztafecie razem z dwiema zawodniczkami z Pszczyny. Karolina Bumbar zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą oraz zajęła 4 miejsce w sztafecie, biegnąc z koleżankami z Bielska i Pszczyny. Marta Gruszecka zajęła 6 miejsce w biegu na 800m, ustanawiając wartościowy rekord życiowy. Wśród młodzików Szymon Jedynski wywalczył srebrny medal w biegu na 60m, brązowy na 300m oraz zajął 4 miejsce w sztafecie z kolegami z Ket i Stryszawy. Jakub Zgrzebnicki zdobył srebrny medal w skoku wzwyż z nowym rekordem życiowym, a Artur Kopiasz uzyskał 3 wynik w dal.

Zawody zostały rozegrane na pięknym tartanowym stadionie na który z zazdrością patrzyły nasze lekkoatletyczne talenty. Wszyscy uczestnicy stworzyli bardzo mila sportowa atmosferze. Za rok gospodarzem zawodów będzie Żylina na Słowacji.

Jan Kobędza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.